Live streaming konferencji – realizacja transmisji online

XXI wiek to czas intensywnego rozwoju technologii, która znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Jednym z powodów, dla których chętnie korzystamy z nowych technologii w organizacji eventów, np. ekranów LED jest możliwość rozszerzenia zasięgu wydarzeń i znaczne powiększenie grupy odbiorców. Dzięki zastosowaniu streamingu konferencji firmy mogą dotrzeć nie tylko do większej liczby osób, ale i równocześnie zwiększyć rozpoznawalność swojej marki. Oprócz tego kreują się jako otwarte i nowoczesne przedsiębiorstwa. Transmisje internetowe z powodzeniem możemy stosować w czasie organizowanych konferencji, konferencji hybrydowych, eventów, koncertów, firmowych imprez, bankietów i gal.

Nasza firma chętnie podejmie się obsługi technicznej konferencji online w Katowicach, Krakowie, a także w całej Małopolsce i na Śląsku.

Spis treści:

Na czym polega streaming konferencji?

Streaming konferencji opiera się na przekazywaniu w czasie rzeczywistym obrazu i dźwięku z danego wydarzenia. Od kilku lat transmisje online cieszą się coraz większym powodzeniem. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, social media czy odpowiedniego oprogramowania (jak YouTube Live, Facebook Live, Meerkat czy Periscope) możemy znacznie zwiększyć zasięg naszych konferencji oraz dotrzeć do tych, którzy nigdy nie mogliby się fizycznie pojawić na tym wydarzeniu. Oprócz samego przekazywania obrazu, podczas live streamingu konferencji możliwe jest nawiązywanie kontaktu z odbiorcami. W czasie rzeczywistym, wykorzystując komórki, tablety czy komputery mogą oni nie tylko oglądać, ale i komentować, dyskutować, czy zadawać pytania. Dzięki temu konferencja transmitowana online prawie nie różni się od tej tradycyjnej.

Nie wiesz jak bezpieczne zorganizować konferencję online?
Zadzwoń, pomożemy Ci ją zaplanować!
501 044 852

Jak wykorzystać live streaming konferencji?

Transmisję online konferencji można wykorzystać jako sposób dotarcia do nowych grup odbiorców, niezależnie od tego, gdzie się oni znajdują. Live streaming konferencji umożliwi przeprowadzenie jej w czasie koronawirusa i innych pandemii, kiedy organizacja imprez masowych jest ograniczona. Internetowe transmisje konferencji naukowych, tematycznych, biznesowych czy informatycznych przyciągną zdecydowanie większe grono odbiorców. Live streaming konferencji prasowej będzie idealny, gdy należy szybko zareagować na jakieś wydarzenia z życia firmy.

Zalety transmisji on line konferencji dla firm

Organizacja transmisji on line konferencji firmowych jest prostsza i mniej czasochłonna niż przygotowanie tradycyjnego wydarzenia. Przy niższych kosztach możemy dotrzeć do znacznie szerszego grona odbiorców, zwłaszcza takiego, który z przyczyn logistycznych nie dotarłby na stacjonarnie organizowaną konferencję. Dodatkowo umożliwiamy mu zwiększenie swojej wiedzy i umiejętności bez wychodzenia z domu. Będzie to dodatkowa zaleta, jeśli odbiorcami naszej konferencji mają być osoby niepełnosprawne, rodzice małych dzieci, obcokrajowcy itd.

Dlaczego warto powierzyć realizację transmisji z konferencji naszej agencji?

Zdaniem eksperta
Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji transmisji internetowych z konferencji. Oferujemy możliwość skorzystania z wielu różnych platform do obsługi technicznej. Dzięki temu klient może z naszą pomocą wybrać taką, która najbardziej spełnia jego oczekiwania – mówi Szymon Mosiołek z Twój Event.

live streaming Kraków Katowice - YouTube
live streaming Kraków Katowice - Facebook
live streaming Kraków Katowice - Twitch
live streaming Kraków Katowice - Vimeo
live streaming Kraków Katowice - Twitch
live streaming Kraków Katowice - Livestream
live streaming Kraków Katowice - Dacast
live streaming Kraków Katowice - inne platformy

Pozostałe platformy: serwer zewnętrzny, Mixer, Vlive, Periscope, Wowza, Vapers, Steam, Smashcast, Akamai.

Konferencje transmitowane przez naszą firmę wyróżnia wysoka jakość, sprawność organizacji oraz brak problemów technicznych w czasie jej trwania.

Cechy naszych transmisji:

  • obraz w obrazie (picture in picture – PIP);
  • prywatny serwer z playerem HTML;
  • rozdzielczość obrazu HD, SF, Full HD;
  • rozdzielczość nagrywania Ultra HD, Full HD;
  • strona internetowa wydarzenia;
  • wyniki oglądalności ze statystykami;
  • identyfikacja wizualna i graficzna;
  • przystosowanie do każdego urządzenia;
  • rozbudowany system kamer;
  • szybkie łącze internetowe.

Jak organizujemy obsługę techniczną konferencji online?

Do każdej konferencji online przygotowujemy się bardzo starannie. Dokładnie sprawdzamy sprzęt i planujemy obsługę techniczną konferencji online tak, by przebiegała bez zakłóceń. Ściśle współpracujemy z klientem, dbamy o odpowiednie wyreżyserowanie i dogranie wszystkich aspektów technicznych i marketingowych konferencji.

Kto powinien skorzystać z realizacji transmisji internetowych konferencji?

Usługa streamingu konferencji dedykowana jest przede wszystkim firmom, instytucjom państwowym oraz prywatnym, które chcą zorganizować tego typu wydarzenie. Nie ma znaczenia jej tematyka czy charakter – może to być konferencja naukowa, biznesowa, prasowa, tematyczna, informatyczna, medyczna, dla firm czy osób fizycznych.

Zdjęcia z realizacji transmisji online konferencji dla firm w Krakowie i Katowicach

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii ze zrealizowanych przez naszą firmę transmisji online konferencji i innych wydarzeń.

Jaki jest koszt streamingu konferencji na Śląsku i w Małopolsce?

Koszt streamingu konferencji w Krakowie, Katowicach, ale i na Śląsku czy w Małopolsce jest podawany po przeprowadzeniu rozmowy z klientem. Cena transmisji online zależy od kilku czynników, m.in. wielkości konferencji, zakresu naszych działań, ilości obsługi potrzebnej do zapewniania bezproblemego przebiegu wydarzenia czy niezbędnego sprzętu. Zapraszamy do kontaktu z nami w celu przygotowania wyceny.

Pozostałe transmisje online, które organizujemy

Zajmujemy się przygotowywaniem streamingu wielu różnych wydarzeń, m.in:

Nasze realizacje streamingu

Zależy Ci na zorganizowaniu profesjonalnego streamingu konferencji? Skorzystaj z naszych usług.
Sprawdź!
501 044 852