BLOG

Live Streaming jako rozwiązanie dla imprez masowych w czasach koronawirusa

Koronawirus (SARS-CoV-2) to realne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla funkcjonowania wielu branż w naszym kraju. Skutki rozprzestrzeniania się w szybkim tempie wirusa COVID-19 w Polsce z pewnością najbardziej odczują organizatorzy różnego typu imprez masowych, firmowych, eventów, konferencji, targów, szkoleń. Rozwiązaniem problemów, z jakimi mierzy się obecnie branża eventowa i szkoleniowa, może być prowadzenie live streamingów z imprez i wydarzeń.

Organizacja imprez masowych w czasie koronawirusa

Z artykułu dowiesz się:

Jak epidemia koronawirusa wpływa na branżę eventową?

Początkiem marca rząd podjął decyzje o odwołaniu wszystkich imprez masowych organizowanych w Polsce. Jest to zalecenie Światowej Organizacji Zdrowia, które ma na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19. Decyzja ta w szczególności może dotknąć firmy, które na co dzień świadczą swoje usługi masowej liczbie osób. Na anulowaniu imprez najbardziej ucierpi branża MICE (z ang. Meetings, Incentives, Conferences and Exhibitions Industry), nazywana zamiennie turystyką biznesową, która zajmuje się organizacją konferencji, targów, kursów, szkoleń, i szeroko pojętych imprez firmowych.

Odwołanie imprezy masowej wiąże się ze sporymi kosztami dla organizatora, ponieważ najprawdopodobniej to on będzie musiał ponieść koszty zwróconych biletów. Do tego dochodzą jeszcze takie aspekty, jak rozliczenie między organizatorem a wykonawcami usług, którzy mieli obsługiwać dane wydarzenie, a także kwestie dotyczące wynajmu sali, hali czy obiektu. Wszystkie te elementy mogą niestety przyczynić się do tego, że wiele firm utraci płynność finansową. Można oczywiście przenieść imprezę na inny okres, np. na jesień, ale trzeba pamiętać również o tym, że firmy cały czas ponoszą koszty wynagrodzeń pracowników, a w obliczu tego, co się aktualnie dzieje mogą zostać pozbawione środków na ten cel.

Transmisje live streaming jako ratunek dla branży eventowej i szkoleniowej w obliczu koronawirusa

Rozwiązaniem dla firm będących obecnie w poważnych tarapatach wynikających z rozprzestrzeniania się koronawirusa i związanej z tym kwarantanny może być wykorzystanie nowych technologii w organizacji wydarzeń, a konkretnie transmisje internetowe eventów, czyli tzw. live streaming. W największym skrócie live streaming to usługa, która polega na udostępnianiu odbiorcom treści wideo w czasie rzeczywistym. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla spotkań tradycyjnych. Live streaming może pomóc wielu firmom nie tylko w czasach koronawirusa. Wielu znawców uważa, że kierunek ten może nawet całkowicie zmienić branżę eventową, kiedy ryzyko związane z COVID-19 minie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o multimediach? Sprawdź nasz artykuł: Multimedia, które urozmaicą Twoją imprezę firmową

Jak zorganizować event bez udziału gości? Eventy online zamiast na żywo

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby konferencje z panelami dyskusyjnymi, szkolenia, imprezy firmowe, eventy w czasach epidemii i kwarantanny były transmitowane przez internet. W praktyce taka forma polegałaby na tym, że uczestnik dostaje dostęp do udostępnionego materiału, który może oglądać z dowolnego miejsca na żywo poprzez urządzenie z dostępem do internetu (tablet, telefon, komputer, telewizor). Dzięki temu eventy czy szkolenia mogą nadal być organizowane, ale w innej formie niż miało to miejsce do tej pory. Obecność nowoczesnych technologii w niemal wszystkich dziedzinach życia sprawia, że takie rozwiązania mogą stać się zupełnie naturalne dla wielu odbiorców, a co więcej na stałe wejść do ,,obiegu”.

Dlaczego warto postawić na live streaming w czasach zagrożenia koronawirusem?

Streaming live to szerokie możliwości przekazywania obrazu na żywo, które można wykorzystać w wielu branżach. Technologia ta wprowadza eventy na zupełnie inny poziom – nie tylko w sytuacji zagrożenia epidemią. Doskonale nadaje się do prowadzenia spotkań i webinarów, zarówno biznesowych, jak i edukacyjnych. Warto również podkreślić, że to interaktywne narzędzie znacznie obniża koszty samego eventu. Eventy online w czasach epidemii mogą być ,,bezpieczną alternatywą”, dzięki której wiele firm będzie mogło dalej funkcjonować. Taka forma pozwala uczestnikom brać udział w szkoleniach lub obserwować konferencje bez konieczności przyjeżdżania do miejsca, w którym się one odbywają.

Jak zorganizować szkolenie lub imprezę w obliczu pandemii nowego koronawirusa?

Profesjonalny live streaming wydarzenia wymaga odpowiedniego zaplecza technicznego, dzięki któremu będzie możliwe transmitowanie obrazu i dźwięku w wysokiej jakości. Dlatego warto zdać się na pomoc profesjonalistów, którzy zadbają o obsługę techniczną transmisji na żywo. Jako agencja eventowa z wieloletnim doświadczeniem w branży oferujemy transmisje i nagrania z wydarzeń w wysokiej jakości dźwięku i obrazu przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Obsługujemy transmisje online na Facebooku, YouTube, Twitterze, Instagramie itd. Zapewniamy atrakcyjną oprawę graficzną i świetne brzmienie. Wykorzystujemy tylko sprawdzony sprzęt.

Sprawdź nasz artykuł na temat tego, jak zorganizować bezpieczną imprezę integracyjną w dobie COVID-19

Jakie wydarzenia warto transmitować na żywo?

Tak naprawdę możemy pokusić się o zorganizowanie live streamingu praktycznie każdego wydarzenia, jeśli zależy nam na jego promocji i dotarciu do szerszego grona odbiorców. Streaming konferencji umożliwi dotarcie do osób w każdej części Polski czy świata. Można zorganizować również streaming wydarzeń sportowych i zrealizować transmisję online koncertu. Dla firm w dobie epidemii przydatne z pewnością będą transmisje online webinarów, dzięki którym będziemy mogli podnosić wiedzę pracowników także w czasie pracy zdalnej.

Pracujesz w branży MICE i boisz się o straty, jakie może ponieść Twoja firma w związku z koronawirusem? Postaw na transmisje live streaming.
Zadzwoń do nas!
501 044 852