BLOG

Nowe technologie w organizacji wydarzeń – jak je wykorzystać?

Jedną z konsekwencji postępu technologicznego jest wszechobecność nowych technologii niemal we wszystkich dziedzinach życia. Nowe rozwiązania technologiczne niezastąpione okazują się również przy organizacji różnego rodzaju imprez. Dzięki nim można wzbudzić o wiele większe zainteresowanie wydarzeniem. W jaki sposób zatem wykorzystać możliwości nowych technologii przy organizacji eventów? Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Jak wykorzystać nowe technologie w organizacji wydarzeń i eventów?
W artykule przeczytasz:

Po co wykorzystujemy nowe technologie w organizacji eventów?

Nowe technologie wykorzystujemy po to, aby pokazać, że jesteśmy nowocześni, że nadążamy za trendami. Nowatorskie rozwiązania to potrzeba pokazania czegoś nowego, wyróżnienia się na tyle innych. Nie zawsze zastosowane rozwiązania techniczne muszą być praktyczne, ważne by były jednak unikatowe. Nowe technologie mają na celu zwrócić uwagę na naszą markę, produkt, usługę, zainteresować, wzbudzić świadomość istnienia.

Jakie nowe technologie wykorzystuje się przy organizacji eventów?

Niezależnie od tego, czy organizujemy konferencję, imprezę firmową, galę czy targi nowe technologie coraz częściej wykorzystuje się przy organizacji różnego typu wydarzeń. Przydają się one na każdym etapie pracy nad eventem – od etapu organizacji, poprzez sam event, aż po utrzymywanie dobrych relacji z otoczeniem. Klienci szukają atrakcji, które pobudzą wyobraźnię, wzbudzą emocje, zaintrygują, a w efekcie zaprezentują firmę w doskonałym świetle i sprawią, że impreza będzie się odbijała szerokim echem jeszcze przez długi czas.

Oto przykłady nowych technologii coraz częściej wykorzystywanych w event marketingu:

Nowoczesne multimedia w branży eventowej

Przy organizacji eventu niezwykle ważne jest zapewnienie odpowiedniej obsługi technicznej. Obecnie możliwości w tym zakresie są naprawdę ogromne. Dzięki nowoczesnym multimediom można przyciągnąć wzrok gości. Doskonałym przykładem mogą być ekrany LED-owe, które pozwalają stworzyć niesamowitą oprawę widowiska. Ekran ledowy jest w stanie wyświetlić doskonałej jakości obraz, który nie męczy wzroku i jest wygodny do oglądania pod wieloma kątami.

Live streaming, czyli rewolucja w event marketingu

Kolejnym znakomitym przykładem wykorzystywania nowych technologii w branży eventowej jest live streaming. Usługa ta polega na transmitowaniu treści video w czasie rzeczywistym. Jest to świetny sposób na nawiązanie bezpośredniego kontaktu z publicznością. Live streaming pozwala na zwiększenie zasięgu odbioru organizowanego eventu. Co więcej, dzięki możliwości transmisji na żywo, odbiorca może uczestniczyć w ważnym wydarzeniu, będąc nawet na drugim końcu globu.

Dowiedz się więcej o multimediach z naszego artykułach: Multimedia, które urozmaicą Twoją imprezę firmową

W czasie jakich wydarzeń warto wykorzystać live streaming?

Możliwości zastosowania transmisji online mamy dziś bardzo wiele. Okazuje się, że to narzędzie przyda się nie tylko dla zwiększania zasięgu naszych eventów i ich promocji. Firmy chętnie sięgają po streaming koncertów i imprez muzycznych czy transmisję w internecie wydarzeń sportowych. Coraz częściej live streaming jest niezastąpiony w realizacji transmisji internetowych konferencji czy realizacji transmisji online szkoleń i webinarów dla firm.

Aplikacje ułatwiające działania organizacyjne podczas eventu

Nowoczesne aplikacje wspierają event managerów we wszystkich działaniach organizacyjnych. Wykorzystanie aplikacji pozwala, na przykład na usprawnienie rejestracji gości, sprzedaż biletów online, komunikowanie się z odbiorcami, wysyłania „push’ów” z kluczowymi informacjami, wydawanie ważnych komunikatów bezpieczeństwa, prowadzenie statystyk itp.

,,Augmented Reality”, czyli alternatywna rzeczywistość na eventach

Alternatywna rzeczywistość łączy w sobie świat rzeczywisty z wirtualnym. Jest to technologia, dzięki której można przenieść się w zupełnie inny świat. Opiera się na systemie wykorzystywania obrazu z kamery, na który nakładana jest generowana grafika 3D. Technologia ta niesie za sobą niezliczone możliwości wykorzystania w branży eventowej. Pozwala na efektowny sposób prezentowania informacji, a także gwarantuje wyjątkowe emocje.

Jak wykorzystać nowe technologie w organizacji wydarzeń?

Jak widać, pomysłów zastosowania nowych technologii nie brakuje. Ważne jednak, by wykorzystując tego typu działania, zachować umiar i właściwe proporcje. Musimy umiejętnie dostosować narzędzia do naszej grupy odbiorców, charakteru wydarzenia i celu, jaki chcemy osiągnąć. Ważne, by nowoczesne technologie i atrakcje nie przysłoniły tematyki wydarzenia.

Event na miarę XXI wieku

Wyżej wymienione nowe technologie wykorzystywane w branży eventowej to tylko niektóre z przykładów, jakie można wprowadzić do swoich działań. Pomoc w tworzeniu wydarzenia na miarę XXI wieku zapewni profesjonalna agencja eventowa, która wybierze najlepsze i najskuteczniejsze narzędzia pozwalające na dotarcie do szerokiego grona odbiorców.

Chcesz zorganizować event na miarę XXI wieku?
Zadzwoń do nas!
501 044 852