BLOG

Multimedia, które urozmaicą Twoją imprezę firmową

Oprawa wizualna firmowych imprez ma ogromne znaczenie dla wizerunku przedsiębiorstwa. Może wpłynąć na to, jak będzie ono postrzegane przez klientów czy konkurencję. Jest to także znak dla pracowników, że przynależą do profesjonalnej firmy. Biorąc pod uwagę zalety stosowania nowoczesnych rozwiązań, coraz większa waga przykładana jest do organizacji firmowych eventów od strony technologicznej. Multimedia pozwolą urozmaicić firmową imprezę, a także wizualnie ją uatrakcyjnić.

Multimedia, które urozmaicą Twoją imprezę firmową

W artykule dowiesz się, jakie multimedia urozmaicą Twoją imprezę firmową:

Co dają multimedia na imprezie firmowej?

Udowodnienie pracownikom i kontrahentom, że nasza firma idzie z duchem czasu i wdraża nowoczesne rozwiązania także na eventach, może przynieść nam sporo korzyści w relacjach zawodowych. W ten sposób możemy wpłynąć na rozpoznawalność naszej marki, albo wypromować nowy produkt w nieszablonowy sposób. Oryginalne i nowatorskie rozwiązania multimedialne to często gwarancja wzmianki w prasie i na portalach branżowych. Jest to także prosta droga do pozyskania nowych klientów.

Jakie multimedia sprawdzą się na imprezę firmową?

Impreza firmowa może być bankietem, konferencją bądź luźną imprezą połączoną z występem zespołu muzycznego lub kabaretu. Chcąc zorganizować atrakcyjny event, który podkreśli nowoczesne podejście firmy i jej prestiż, warto zainwestować w multimedialne atrakcje. Bez problemu wypożyczymy je od agencji eventowej.

#1 – Telewizory na event firmowy

Trudno zorganizować konferencję bez telewizorów, na których będzie wyświetlana prezentacja bądź wybrane punkty programu. Rozmieszczając telewizory na wysięgniku nad głowami gości sprawimy, że łatwiej będzie im śledzić to, o czym mówi prelegent. W ten sposób dotrzemy z przekazem także do uczestników wydarzenia siedzących najdalej od sceny.

Telewizory dotykowe pozwolą na wyświetlanie interaktywnych treści, także tych rozrywkowych, lub związanych z tematem prelekcji. Dzięki dotykowym ekranom będziemy mogli wdrożyć aplikację związaną na przykład z planem konferencji lub rozmieszczeniem sal w budynku.

#2 – Projektory na imprezę firmową

To prawdziwy must have każdego eventu, na którym chcemy coś zaprezentować szerszej publiczności. Za jego pomocą wyświetlimy prezentację lub inne przygotowane przez nas atrakcje wizualne. Projektor możemy umieścić przed ekranem, albo postawić na dyskretniejsza rozwiązanie i ulokować go za nim.

Parametry projektora dobierzemy między innymi do tego, jakiej jakości są materiały, które chcemy wyświetlać. Wśród ustawień projektorów najważniejsze będą rozdzielczość, jasność i kontrast. Dla przykładu: jeśli w sali, w której odbędzie się konferencja jest wyjątkowo dużo światła, powinniśmy wybrać projektor o jak najwyższym parametrze jasności.

 

Zdaniem eksperta

Projektory stanowią tańszą alternatywę dla ekranów diodowych i bezszwowych. Za ich pomocą z powodzeniem wyświetlimy kontent na imprezach niskobudżetowych – mówi Szymon Mosiołek z TwójEvent

 

#3 – Ekrany diodowe na wydarzenie firmowe

Jeśli chcemy podnieść prestiż naszego wydarzenia, zamiast telewizorów wstawmy do sali ekrany ledowe, inaczej zwane diodowymi. Sprawdzą się zarówno na imprezach organizowanych w zamkniętych pomieszczeniach, jak i tych w plenerze. Przewyższają telewizory pod względem jakości wyświetlanego obrazu, na którą nie wpłyną nawet niespodziewane zmiany pogody. Dzieje się tak dzięki gęstemu rozmieszczeniu diod ledowych, świecących w pełnej gamie kolorystycznej.

Diodowe ekrany to nie tylko gwarancja najwyższej jakości obrazu, ale także możliwość wyświetlenia obrazu w wysokiej rozdzielczości. Chcąc zapewnić pracownikom niemal kinowe doświadczenie, zaprezentujmy im film związany z naszą marką na dużym ekranie. Z pewnością wpłynie to na ich postrzeganie firmy oraz własnej przynależności do niej.

#4 – Streaming online wydarzeń firmowych

Nic tak bardzo nie oznacza pójścia z duchem czasu, jak zorganizowanie streamingu naszego eventu i umieszczenie go w sieci. Dzięki temu nie tylko zwiększymy zasięgi naszych działań, ale także pokażemy, że jesteśmy otwartą i przyjazną firmą. Streaming online to także sposób na podjęcie współpracy biznesowej z innymi firmami, na przykład zagranicznymi.

Do zorganizowania wysokiej jakości streamingu będzie nam potrzebny sprzęt, taki jak odpowiednio rozmieszczone kamery, oraz techniczna obsługa, która będzie czuwać nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia “od zaplecza”. Nie jest konieczne inwestowanie w drogie urządzenia. Polecamy wypożyczenie sprzętu od doświadczonej agencji eventowej.

Chcesz uatrakcyjnić swój event? Postaw na nowoczesne multimedia!
Zadzwoń do nas!
501 044 852