BLOG

Impreza integracyjna w dobie COVID-19 – jak ją bezpiecznie zorganizować?

Pandemia koronawirusa ograniczyła nasze życie na wielu poziomach, zmuszając do pozostania w domach. Wielu z nas z dnia na dzień zostało oddelegowanych na home office, w części firm trwający już od kilku miesięcy. Praca w formie zdalnej pokazała, jak dużą rolę w naszym życiu zawodowym odgrywają relacje interpersonalne. Brak bezpośredniego kontaktu z klientami i współpracownikami sprawił, że zaczęliśmy szukać rozwiązań, umożliwiających bezpieczne spotkania w mniejszych grupach. Jak zorganizować imprezę integracyjną w dobie COVID-19, która w bezpieczny sposób pozwoli na zacieśnianie relacji między pracownikami?

Jak zorganizować bezpieczną imprezę integracyjną w czasie pandemii

W artykule dowiesz się, jak zorganizować bezpieczną imprezę integracyjną w dobie COVID-19:

Jak zorganizować firmową imprezę w czasie pandemii?

Aktualnie organizowanie firmowych eventów, na których bezpiecznie mogliby się spotkać wszyscy pracownicy, to spore wyzwanie. Pracodawcy szukają więc różnych sposobów na zapewnienie kadrze poczucia przynależności do zespołu w tym trudnym dla wszystkich okresie pandemii. Kluczem do zorganizowania udanej imprezy integracyjnej jest dostosowanie się do niedogodności oraz zaadaptowanie do niekorzystnych warunków i ciągle zmieniających się ograniczeń. Być może wielkie bankiety firmowe prędko nie wrócą, ale dzięki temu można kreatywnie podejść do tematu eventu dla pracowników, zapewniając im dużo dobrej zabawy w tym stresującym czasie.

Bezpieczna impreza integracyjna w czasie COVID-19 – na co zwrócić uwagę?

Eventy firmowe w reżimie sanitarnym mogą się udać. Ważne jest dostosowanie się do aktualnych obostrzeń oraz pilnowanie limitów uczestników. Trzeba mieć także na uwadze to, że nie każdy z pracowników będzie chciał wziąć w nich udział. Jako pracodawcy, musimy więc zadbać, by nasz zespół poczuł się na imprezie integracyjnej komfortowo i bezpiecznie.

Zachowanie środków bezpieczeństwa na imprezie integracyjnej

Dezynfekcja, maseczka, dystans – trzy zasady, które stosujemy na co dzień, by zminimalizować ryzyko zakażenia. Nie inaczej powinno być na imprezie integracyjnej. Zachowanie dystansu, czyli organizowanie spotkań w mniejszych grupach, to rozwiązanie, które można z powodzeniem wdrożyć. Zapewnienie pracownikom maseczek z logo firmy będzie miłą niespodzianką i oznaką przynależności do zespołu. Zarówno podczas spotkań w biurze, jak i grupowych wyjść, pracownikom powinny być zapewnione środki do dezynfekcji.

O tym, jak będziemy organizować bezpieczne imprezy w 2021 roku przeczytasz w naszym artykule Trendy w organizowaniu eventów na rok 2021 – co się zmieni?

Integracyjne spotkania i wyjścia pracowników

W niektórych firmach nadal trwa home office, ale są także takie, w których zespół codziennie spotyka się ze sobą w biurze. Z tego względu łatwiej jest zorganizować dla nich imprezę integracyjną. Umożliwienie pracownikom oderwania się od pracy, by zacieśnić między nimi relacje, to także sposób na podniesienie ich na duchu i zmotywowanie do dalszego działania. W czasie zagrożenia pandemicznego warto wdrażać te rozwiązania, które pozwolą na bezpieczną zabawę.

Impreza integracyjna w biurze a koronawirus

By zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym, większość imprez firmowych odbywa się poza murami biura. Kojarzy się ono przede wszystkim z wykonywaniem obowiązków, ale teraz, w dobie pandemii, można sprawić, że na kilka godzin zamieni się w centrum dobrej zabawy. Wystarczy odpowiednio je udekorować, zamówić catering i pozwolić pracownikom na luźne rozmowy w mniejszych grupkach. Dzięki temu będą mieli namiastkę spotkań towarzyskich sprzed pandemii.

Impreza integracyjna na zewnątrz w czasie pandemii

Wspólny spacer po lesie albo wyjazd na piknik w odosobnione miejsce to sposób na zaktywizowanie pracowników. W czasie, gdy zamknięte są ośrodki sportowe, impreza polegająca na aktywności fizycznej pomoże wyzwolić w pracownikach endorfiny. Świeże powietrze rozjaśnia także umysły, co z pewnością pozytywnie wpłynie na zespół na co dzień pracujący umysłowo. Zorganizowanie imprezy na zewnątrz to sposób na zachowanie wszelkich środków ostrożności. W realizacji bezpiecznego eventu pomoże profesjonalna agencja eventowa z Krakowa.

 

Zdaniem eksperta

Plener daje wiele możliwości na zorganizowanie kreatywnej imprezy integracyjnej. Polecamy przede wszystkim wszelkiego rodzaju gry miejskie, paintball, wspólny nordic walking zakończone grillem bądź ogniskiem firmowym – mówi Szymon Mosiołek z TwójEvent

 

Więcej na temat imprez w czasie pandemii koronawirusa przeczytasz w artykule na naszym blogu: 5 pomysłów na event w dobie pandemii

 

Integracyjne spotkania online w dobie pandemii

Pamiętajmy, że zdalni pracownicy także potrzebują kontaktu z zespołem. W ostatnich miesiącach prawdziwym hitem stały się aplikacje, umożliwiające organizowanie grupowych wirtualnych spotkań. Nie wymagają od nas niczego poza stabilnym łączem internetowym i urządzeniem mobilnym, wyposażonym w kamerkę. Pracownicy mogą uczestniczyć w tego typu spotkaniach online, jednocześnie przebywając bezpiecznie we własnych domach.

Warsztaty online

Zorganizowanie dla pracowników warsztatów w formie online to świetny sposób na umożliwienie im wymieniania się doświadczeniami w danej dziedzinie czy też zarażania swoimi pasjami. Warsztaty kulinarne oswoją z tematem tych pracowników, którym nie po drodze z gotowaniem. Będą także wspaniałą chwilą relaksu dla kuchennych weteranów. Pracownicy mogą dołączyć do streamowanych na żywo kursów gotowania we własnym domu. Przed zajęciami należy jedynie zaopatrzyć ich w paczkę zawierającą potrzebne produkty.

Streaming wydarzeń online

Organizowanie eventów w formie hybrydowej przyjęło się bardzo dobrze także w firmach. By zespół dobrze się bawił, wcale nie musi być obecny fizycznie na imprezie. Streaming imprezy można zorganizować nawet dla kilku tysięcy osób. Najlepiej zajmie się tym doświadczona agencja eventowa, która zadba o obsługę techniczną. Konieczne będzie wynajęcie sali, odpowiednie oświetlenie oraz nagłośnienie, by nasz zespół mógł doświadczyć niezapomnianych atrakcji, siedząc wygodnie na własnej kanapie. Pomysłem na tego typu imprezę może być udekorowanie sali na wnętrze studia telewizyjnego, gdzie konferansjer poprowadzi teleturniej z nagrodami. Możemy także zorganizować dla pracowników prywatny koncert zespołu lub cover-bandu albo występ kabaretu z angażującym publiczność skeczem.

Więcej na temat zalet live streamingu w organizowaniu imprez w czasie pandemii przeczytasz w naszym artykule: Live streaming jako rozwiązanie dla imprez masowych w czasach koronawirusa

Impreza integracyjna z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa? Zostaw to nam!
Zadzwoń lub napisz
501 044 852