BLOG

Obsługa pokazów mody – jak zorganizować od A do Z imprezę modową?

Pokaz mody może stanowić samodzielny event, jak również być jedną z atrakcji. Jest to forma często wykorzystywana w celu urozmaicenia różnego rodzaju akcji promocyjnych czy imprez plenerowych. Organizacja pokazów mody to jednak nie lada wyzwanie. Atrakcyjne dziewczyny i zjawiskowe stroje nie zawsze okazują się wystarczające, by przyciągać uwagę gości.

Jak zorganizować pokaz mody?

Z artykułu dowiesz się:

Jak zorganizować pokaz mody?

Pokaz mody to wydarzenie, które powinno zachwycić zaproszonych gości. Ważne są nie tylko kreacje, ale przede wszystkim oprawa, która nada wydarzeniu rangi i odpowiedniego charakteru. Jeśli więc planujesz zorganizować pokaz mody, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami:

Znajdź odpowiednie miejsce na pokaz mody

Pokaz mody można zorganizować praktycznie w każdym miejscu. Wybór lokalizacji jest spory i wszystko tak naprawdę zależy od budżetu oraz grupy docelowej. Pokaz mody może odbyć się ,,pod chmurką”, jak i w hotelu, hali widowiskowej, centrum kongresowym. Wiele firm i marek decyduje się na zorganizowanie imprezy modowej w galerii handlowej. Jest to miejsce, które jednoznacznie kojarzy nam się z modą, a co więcej – galerie handlowe bardzo często współorganizują pokazy mody, co pozwala ograniczyć koszty imprezy po stronie przedsiębiorcy. Niezależnie jednak od tego, jakie miejsce ostatecznie wybierzesz, pamiętaj, by wybrana przestrzeń miała odpowiednio dużo miejsca do siedzenia dla gości i na tzw. backstage, czyli zaplecze, gdzie powstaje to, co później klienci zobaczą na scenie.

Wybierz odpowiedni termin na pokaz mody

Wybór daty to kolejna kluczowa decyzja, od której powinno zacząć się organizowanie imprezy modowej. Pokazy mody zwykle odbywają się wiosną lub jesienią, kiedy do sklepów i butików wchodzą nowe kolekcje ubrań. Organizując imprezę w tym właśnie czasie, możesz skutecznie dotrzeć do bardzo szerokiego grona odbiorców.

Zadbaj o przykuwającą uwagę scenografię wydarzenia modowego

Ważną rolę podczas pokazów mody ogrywa scenografia. To ona kształtuje klimat wydarzenia. Organizując pokaz mody, musisz więc zadbać o całą oprawę techniczną wydarzenia, czyli oświetlenie, nagłośnienie, sprzęt multimedialny, bez których nie odbędzie się żaden, nawet najmniejszy event. Trudno zorganizować pokaz mody bez dobrze oświetlonej sali czy odpowiedniego nagłośnienia. Z kolei nowoczesne ekrany LED oferują niezwykłe możliwości aranżacji tła scenicznego. Odpowiedni dobór obrazów i dźwięku potrafi przenieść widza w inną rzeczywistość i wzmocnić wrażenia. Pamiętaj, w przypadku tego typu wydarzeń diabeł tkwi w szczegółach i to właśnie te szczegóły świadczą o jakości imprezy.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowych technologii w eventach? Zapraszamy do lektury artykułu: Nowe technologie w organizacji wydarzeń – jak je wykorzystać?

Pomyśl o dodatkowych atrakcjach na imprezie modowej

Aby pokaz mody przyciągnął jak najwięcej osób, dobrym pomysłem będzie zapewnienie dodatkowych atrakcji. Znakomitym przykładem może być obecność konferansjera, który poprowadzi całe przedsięwzięcie i będzie zapowiadał stylizacje prezentowane na wybiegu. O atrakcje warto zadbać nie tylko podczas przejścia modeli, ale również w trakcie przerw – w tym czasie zgromadzonym gościom czas może urozmaicić zespół muzyczny lub DJ. Dużą popularnością cieszą się również wszelkiego rodzaju pokazy taneczne czy barmańskie.

Powyżej przedstawione informacje nie wyczerpują zagadnienia, jakim jest organizacja imprez plenerowych. Są to jednak ważne aspekty organizacji pokazów mody, na podstawie których możliwe będzie stworzenie wydarzenia efektownego i na długo pozostającego w pamięci uczestników.

Dlaczego warto zorganizować imprezę modową?

Najważniejszym powodem, dla którego warto zorganizować pokaz mody, jest promocja. Dobrze zorganizowany pokaz mody to szansa na przyciągnięcie tłumu gości. Jeśli więc planujesz zorganizować promocję nowego produktu w formie imprezy otwartej, pokaz mody może zagwarantować Ci dużą frekwencję. Imprezy modowe zwykle kojarzą się nam z wielkimi markami i wydarzeniami, takimi jak tydzień mody w Paryżu czy Mediolanie. Są to wydarzenia prestiżowe, eleganckie, takie, na których ,,warto bywać”, dlatego niewykluczone że na Twoim pokazie mody także zjawią się osobowości medialne, celebryci, gwiazdy i influencerzy, którzy przyczynią się do wzrostu świadomości marki.

Zorganizuj pokaz mody z pomocą agencji eventowej

Organizację pokazu mody najlepiej oddać w ręce specjalistów, którzy pracują w branży eventowej i doskonale rozumieją, jak takie imprezy powinny wyglądać. Agencja Twój Event kompleksowo pomoże Ci w organizacji różnego rodzaju wydarzeń – zarówno pokazów mody, jak i eventów firmowych, koncertów, bali i bankietów, konferencji, targów. Nie czekaj, tylko skontaktuj się z nami. Zapewnimy Ci profesjonalną obsługę Twojego eventu.

Pracujesz w branży MICE i boisz się o straty, jakie może ponieść Twoja firma w związku z koronawirusem? Postaw na transmisje live streaming.
Zadzwoń do nas!
501 044 852