BLOG

Jak wywołać efekt WOW na evencie?

Organizacja dobrego, udanego eventu to trudne i pracochłonne zadanie, ale przygotowanie wydarzenia zachwycającego i niezapomnianego – to już prawdziwa sztuka. Czym zaskoczyć gości? Jak sprawić, by ich serca zabiły mocniej, by stali jak zahipnotyzowani, zauroczeni, a później przez długi czas opowiadali o imprezie, w której brali udział? Efekt WOW – bo to on jest kluczem do sukcesu – wcale nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Bazuje na prawdziwych, szczerych emocjach i jest gwarancją sukcesu. Jak wywołać go podczas eventu? Podpowiadamy.

Organizacja imprezy z efektem WOW

Z poradnika dowiesz się: 

Czym jest efekt WOW?

Każdy wie, czym jest, ale nikt nie jest pewien, jak go znaleźć. Na dodatek nie można go ująć w sztywne ramy definicji, bo nie ma wyznaczonych jednoznacznych granic i dla każdego może być czymś zupełnie innym. 

Zdaniem eksperta

Efekt WOW polega na wzbudzeniu prawdziwych emocji – zaskoczenia, zachwytu, ekscytacji. W branży eventowej oznacza zorganizowanie takiego wydarzenia, które przerośnie oczekiwania uczestników, zapadnie im głęboko w pamięć i sprawi, że jego wspomnienie jeszcze przez długi czas będzie wywoływało uśmiech. Efekt WOW jest jednym z kluczowych elementów event marketingu – mówi Szymon Mosiołek z TwójEvent.

Event z efektem WOW. Propozycje

Dziś organizacja eventu nie polega jedynie na znalezieniu sali, wynajęciu zespołu i zapewnieniu cateringu. Od event managerów wymaga się obecnie znacznie więcej – chodzi o stworzenie widowiska, które zachwyci publiczność i wywoła pożądany efekt WOW. Jest to nie lada wyzwanie, które wymaga kreatywności, twórczości, a niekiedy również nieco odwagi. Jak więc oczarować gości eventu? Oto kilka propozycji.

#1 Wybór miejsca wydarzenia

Organizując wydarzenie marzeń, warto przyłożyć dużą wagę do samego wyboru miejsca eventuLokalizacja imprezy ma wbrew pozorom ogromne znaczenie – im bardziej jest ona nietuzinkowa, niespotykana i wyjątkowa, tym większe są szanse na osiągnięcie efektu WOW. Ważne jest również pamiętanie o aranżacji i zagospodarowaniu przestrzeni, wystroju i dekoracjach. Ogromną rolę, szczególnie w przypadku wydarzeń muzycznych, stanowią także oświetlenie eventu oraz efekty specjalne, które potrafią nadać imprezie niepowtarzalny klimat.

#2 Muzyka ma znaczenie 

Muzyka stanowi nieodłączny element dobrej imprezy i ma duże znaczenie zarówno na skromnym przyjęciu firmowym, jak i na dużym evencie. Występy gwiazd, celebrytów czy słynnych konferansjerów z pewnością zaskoczą uczestników eventu. Ale nawet jeśli nie uda nam się zaangażować znanych osobistości, i tak warto zadbać o znakomitą oprawę muzyczną w postaci DJ-azespołu lub przygotowania koncertu.

#3 Kabaret na imprezę

Mówi się, że śmiech to zdrowie. W myśl tej idei świetnym pomysłem jest zaangażowanie w wydarzenie kabaretuPozwoli to nie tylko rozluźnić atmosferę i rozśmieszyć widownię, ale także pozostawi niezapomniane wspomnienia. Występ charyzmatycznego wykonawcy, który rozbawi publiczność do łez, zawsze wzbudza pozytywne emocje.

#4 Imprezy tematyczne

Bardzo popularną formą współczesnych eventów jest organizacja imprez tematycznych. Same w sobie nie są one zaskakujące, ale ich motyw przewodni i niebanalny pomysł mogą już przynieść efekt WOW. Liczy się koncepcja, twórczość i kreatywność. Może przyjęcie w stylu retro albo rodem z czasów wiktoriańskich? Wieczór mitologiczny lub Dziki Zachód jak z najlepszych westernów? Dużą popularnością cieszy się także imprezy w stylu Las Vegas night. Możliwości jest wiele!

#5 Pokazy i prezentacje

Co jeszcze pomaga osiągnąć efekt WOW? Z pewnością są to różnego rodzaju pokazy, występy i prezentacje, których publiczność nie ma okazji oglądać na co dzień. Obecność takich atrakcji, jak pokaz sztuki barmańskiej lub profesjonalny występ taneczny nadają eventowi niepowtarzalny charakter i na pewno przyciągną uwagę. Są też dla uczestników imprezy okazją do skosztowania nowego rodzaju drinka lub próby samodzielnego tańca pod czujnym okiem zawodowych tancerzy.

#6 Strefa relaksu

Tytułowy efekt WOW nie zawsze musi oznaczać niebanalne atrakcje i tak zwane fajerwerki. Może on przejawiać się w o wiele bardziej subtelny sposób. Gości eventu na pewno pozytywnie zaskoczy chill out zone, czyli specjalnie przygotowana strefa relaksu. To miejsce, gdzie uczestnicy imprezy mogą prowadzić spokojne konwersacje, zrelaksować się na wygodnych leżakach w rytm łagodnej muzyki lub zagrać w różnego rodzaju gry czy skorzystać z wypożyczenia multimediów. Jest to zupełnie inne podejście do tematu, które stawia na spokój, relaks i oderwanie od gwaru codzienności.

#7 Fotobudka na imprezy okolicznościowe

Goście na evencie oczekują efektu WOW? Z pewnością spodoba im się fotobudka. To prawdziwy hit osiemnastek i wesel, a ostatnio także imprez firmowychNie dość, że zapewnia gościom świetną zabawę z wykorzystaniem wielu różnych gadżetów, to jeszcze po zakończonym evencie można wziąć ze sobą zdjęcia upamiętniające wydarzenie. Fotobudka jest znakomitym sposobem na integrację, pomaga budować relacje, zapewnia świetną atmosferę i zapewnia uśmiech na twarzach uczestników.

Chcesz zorganizować imprezę, która zaskoczy uczestników, ale nie masz pomysłu?
Skontaktuj się z nami
501 044 852