BLOG

Aranżacja przestrzeni na event – o czym musisz pamiętać?

W dzisiejszych czasach, kiedy dostępnych jest wiele elementów oprawy wizualnej, nie wystarczy jedynie wybór odpowiedniego miejsca na event. Dobry event nie obejdzie się bez odpowiedniej scenografii. Oprawa wizualna niejednokrotnie warunkuje sukces całego wydarzenia i ma szczególne znaczenie, zwłaszcza w przypadku imprez o charakterze rozrywkowym.

Dziś dowiesz się, jak zaaranżować przestrzeń na event, aby Twoje wydarzenie cieszyło się dobrą sławą.

Na co zwrócić uwagę przy aranżacji przestrzeni na event?

W artykule przeczytasz:

Dlaczego dobra scenografia na eventy jest tak ważna?

Oprawa scenograficzna eventu to podstawa tego, co wyróżni nasze wydarzenie od setek innych oraz jak zostanie ono zapamiętane. Sposób zaaranżowania danej przestrzeni wpływa na zachowania ludzi oraz procesy komunikacyjne pomiędzy prowadzącymi dane wydarzenie a publicznością. Dobra scenografia eventowa musi więc oddać klimat i charakter imprezy, podkreślić jej prestiż i zaskoczyć przybyłych gości.

#1 – Odpowiednia koncepcja scenograficzna dostosowana do charakteru eventu

Koncepcję scenograficzną należy dostosować do charakteru imprezy i miejsca, w którym ona się odbywa. W zależności do tego, jaki to będzie rodzaj imprezy: impreza firmowa, gala, targi, konferencja czy koncert, scenografia ma posiadać swój własny niezależny, indywidualny charakter i być adekwatna do tematu przewodniego eventu. W przypadku promocji nowego produktu może to być wrażenie ekskluzywności, natomiast na imprezie firmowej duży nacisk warto położyć na element zaskoczenia. Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na takie elementy, jak misja czy logo firmy i do tego dostosować całą oprawę graficzną wydarzenia.

#2 – Oprawa sceniczna wydarzenia

Niemal każdy event wymaga wykorzystania typowych elementów z zakresu obsługi technicznej, takich jak: oświetlenie czy nagłośnienie. Wykorzystując profesjonalne oświetlenie sceniczne, gobo projektory czy ruchome głowice oświetleniowe, jesteśmy w stanie stworzyć niepowtarzalną aranżację przestrzeni opartą na najnowszych rozwiązaniach oświetleniowych. Nie zapominajmy przy tym o multimediach wykorzystywanych do pokazywania materiałów promocyjnych podczas eventu. Mogą to być projektory lub chętnie wykorzystywane ekrany diodowe, które na przestrzeni ostatnich lat stały się nieodzownym elementem każdego dużego wydarzenia.

#3 – Podział przestrzeni eventowej na odpowiednie sekcje

Aby móc dobrze zaplanować event, należy dokładnie określić przebieg imprezy i odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

  • Ile gości przyjdzie na event?
  • Jak będzie wyglądać ruch po obiekcie?
  • W którym miejscu zamontować scenę?
  • Co uczestnicy będą robić?
  • Czy jest potrzebny catering, nocleg dla przybyłych osób?

Dopiero odpowiadając sobie na te pytania, można przystąpić do tworzenia poszczególnych sekcji. Przede wszystkim przestrzeń, w której odbywa się event, musi być dostosowana do liczby zaproszonych gości, a także do zaplanowanych atrakcji podczas imprezy. Odpowiedni dobór wielkości sali pozwoli określić rozkład scenografii z zachowaniem zasad ergonomii, co z kolei wpłynie na komfort gości i swobodny odbiór imprezy. Należy także pamiętać o uwzględnieniu tzw. stref buforowych, wolnych od aranżacji, w celu zapewnienia ciągów komunikacyjnych. Z kolei planując ustawienie baru lub cateringu, dobrze jest pomyśleć, aby tego typu punkty znajdowały się blisko zaplecza, z którego będą korzystać osoby obsługujące imprezę.

Czy warto postawić na organizację eventu w nietypowym miejscu?

Zorganizowanie eventu w nietypowym miejscu to doskonały sposób na uatrakcyjnienie wydarzenia, wyróżnienie się na tle konkurencji i zaskoczenie naszych gości oryginalnym pomysłem. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na event w plenerze, organizację eventu w przestrzeni industrialnej, event w klubie, w muzeum, filharmonii albo teatrze. Wachlarz tego typu możliwości jest naprawdę szeroki. Pomimo że organizacja eventu w nietypowej przestrzeni wiąże się z większymi utrudnieniami, to przynosi ona ogromną satysfakcję nie tylko agencji, ale przede wszystkim gościom, którzy będą mogli czuć się wyjątkowo.

Aranżacja przestrzeni eventowej przez profesjonalną agencję

Przygotowanie scenografii eventowej to niełatwe zadanie, które wymaga dużego nakładu pracy. Z tego też względu aranżację przestrzeni na event warto powierzyć profesjonalnej agencji eventowej, która pomoże nam stworzyć idealny koncept dostosowany do charakteru danego wydarzenia.

Potrzebujesz pomocy przy aranżacji przestrzeni na event?
Zadzwoń do nas!
501 044 852