BLOG

Impreza w stylu retro – pomysł na event firmowy i nie tylko

Imprezy firmowe w stylu retro od wielu lat cieszą się powodzeniem. Pozwalają bowiem oderwać  się od codzienności dzięki nietypowej scenografii, żywiołowej muzyce czy niestandardowym atrakcjom. Takie eventy to okazja do wspólnej zabawy w warunkach w niczym nieprzypominających realiów pracy. Impreza firmowa w stylu retro z pewnością pomoże odprężyć się zarówno podwładnym, jak i przełożonym.

impreza-retro-firmowa

Wśród naszych propozycji znajdziesz:

Impreza w stylu lat 20.

Impreza w stylu lat 20. będzie dla gości niezapomnianym przeżyciem, szczególnie jeśli okaże się pełna  zarówno szyku i elegancji, jak i przepychu – niczym w filmie ,,Wielki Gatsby”. Duża ilość piór, pereł oraz złotych dodatków to elementy, których nie może zabraknąć, jeśli chodzi o wystrój. Powinniśmy w trakcie organizacji tego typu imprezy zadbać także o strój osób z obsługi i poprosić gości, aby ich stylizacje wpisywały się w ówczesną modę. Garnitury w prążki, kapelusze, sukienki z frędzlami, ozdobne opaski na głowę – wszystko to pomoże w stworzeniu niepowtarzalnego charakteru imprezy.

Szalone disco z lat 80.

Nie bez powodu hity lat 80. wciąż królują na antenatach niektórych stacji radiowych – to muzyka, przy której trudno wystać w miejscu! Impreza firmowa w stylu lat 80. pozwoli dobrze bawić się nawet nieśmiałym czy zachowawczym osobom. Niezobowiązująca sceneria (winylowe płyty na ścianach, dyskotekowe kule zwisające z sufitu, obsługa ubrana w kolorowe, celowo nieco kiczowate stroje) wprowadzi atmosferę rozluźnienia. Do wyjścia na parkiet z pewnością zachęcą hity wykonawców takich jak Boney M. czy Abba. Taką imprezę warto wzbogacić o charyzmatycznego prowadzącego (konferansjera, kabareciarza), a także dodatkowe konkursy i animacje. Dobrze też, w ramach zdrowej rywalizacji, zorganizować konkurs na królową i króla parkietu – oczywiście wraz z atrakcyjnymi, pasującymi do charakteru imprezy nagrodami.

Turniej golfowy w stylu retro

To propozycja na odświeżenie i uatrakcyjnienie tradycyjnego turnieju golfowego. Rozgrywka w golfa z pewnością nabierze nowego wymiaru w scenerii w stylu retro, pośród osób ubranych w koszule, eleganckie muszki, kaszkiety czy kapelusze. Co istotne, aby zorganizować tego typu event, nie musimy mieć do dyspozycji całego pola golfowego. Świetną alternatywą jest wynajęcie zestawu do minigolfa. Taka opcja pozwoli wziąć udział w grze także tym osobom, które nigdy nie miały w ręce kija golfowego – minigolf posiada uproszczone zasady, nie wymaga też aż tak dużych umiejętności technicznych, jak tradycyjna gra. Dodatkowo tego typu rozgrywkę można przeprowadzić w zamkniętym pomieszczeniu, dzięki czemu powodzenie imprezy nie jest uzależnione od warunków atmosferycznych.

Chcesz zorganizować niezapomnianą imprezę w stylu retro?
Zadzwoń
501 044 852

Impreza Moulin Rouge

Impreza w stylu kultowego, francuskiego kabaretu? Dlaczego nie! Na tego rodzaju wydarzeniu nie może zabraknąć iście kabaretowej scenerii: piór boa, retro plakatów oraz efektownie przystrojonej sceny. Głównym punktem wieczoru powinien być występ artystów – wokalistów i zespołów, śpiewających największe kabaretowe hity (chociażby te z musicali: ,,Moulin Rouge”, ,,Cabaret”, ,,Chicago”) oraz tancerek, które w charakterystycznych strojach zatańczą kankana czy wykonają efektowny pokaz z elementami burleski. Aby jednak tego rodzaju wydarzenie nie ograniczało się jedynie do biernej obserwacji osób występujących na scenie, powinno być wzbogacone o inne atrakcje – chociażby przyspieszony kurs tańca prowadzony przez tancerki wcześniej występujące na scenie.

Jak zorganizować imprezę firmową w stylu retro?

Impreza firmowa w stylu retro wymaga dbałości o każdy szczegół. Podczas jej organizacji należy zadbać o spójny wystrój sali, klimatyczne oświetlenie, muzykę pasującą do charakteru imprezy i atrakcje, które spodobają się gościom i zachęcą ich do wspólnej zabawy. Warto powierzyć przygotowanie tego typu eventu profesjonalnej agencji. W ten sposób nie tylko uwolnimy się od dużej ilości czasochłonnych obowiązków, ale także zyskamy pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Impreza firmowa przygotowana z pomocą firmy eventowej z pewnością wywrze duże wrażenie na pracownikach i zostanie na długo zapamiętana przez wszystkich zaproszonych gości.

Sprawdź również nasz artykuł: 7 najlepszych pomysłów na imprezę tematyczną