BLOG

Komu powierzyć obsługę imprezy firmowej? Kabareciarz vs konferansjer

Oryginalna i nieszablonowa impreza firmowa z wieloma atrakcjami gwarantuje sukces. Jednak zaangażowanie wszystkich zgromadzonych gości do wspólnej zabawy to duże wyzwanie dla organizatorów. Aby impreza firmowa spełniła swoje zadanie i była długo wspominana przez uczestników, trzeba zadbać o właściwą oprawę wydarzenia – prowadzący muszą zagwarantować gościom świetną zabawę i miłe wspomnienia. Najlepsze rezultaty w tym zakresie można osiągnąć, decydując się na profesjonalistów, którzy zatroszczą się o kompleksową organizację imprezy firmowej. Zastanawiasz się, na jakie atrakcje postawić podczas imprezy firmowej? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym porównujemy kabareciarza i konferansjera.

kabareciarz czy konferansjer jako obsługa imprezy firmowej

Z artykułu dowiesz się:

Konferansjer – kim jest?

Konferansjer to osoba, która poprowadzi za nas całe wydarzenie. Do jej głównych zadań należy przede wszystkim zapowiadanie poszczególnych etapów programu, przygotowywanie publiczności na kolejne atrakcje (np. występy artystów, pokazy taneczne, czy pokazy barmańskie), dzielenie się z publicznością różnymi anegdotami i dowcipami. Rolą konferansjera jest przede wszystkim zabawianie publiki. Chodzi o to, aby zachęcić zgromadzoną publiczność do zaangażowania się w różnego rodzaju atrakcje. Konferansjer ma prowadzić całe wydarzenie w sposób sprawny, ale i błyskotliwy oraz pomóc je rozkręcić.

Po czym poznać dobrego konferansjera?

Przede wszystkim po charyzmie, dzięki której jest w stanie oczarować publiczność. Profesjonalny konferansjer zawsze przed imprezą powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad z organizatorami na temat uczestników eventu – w jakim wieku są, czym się zajmują, czy są to mężczyźni, czy tylko kobiety. Research zdecydowanie ułatwia przygotowanie scenariusza eventu. Taka osoba powinna robić wszystko, co w jej mocy, aby uczestnicy byli zadowoleni z przebiegu imprezy. A co ważne – dobry konferansjer nie skupia się na sobie, lecz na innych. Musi posiadać umiejętność łączenia starannie przygotowanego planu z umiejętnością improwizacji na scenie. Musi wiedzieć, jak przemawiać zarówno do małej grupy osób, jak i tej większej.

Konferansjer – na jakie wydarzenia?

Pomoc konferansjera może okazać się niezastąpiona w przypadku takich wydarzeń, jak:

Kabareciarz na imprezę firmową

Kabarety zwłaszcza w ostatnich latach w Polsce cieszą się rosnącą popularnością. Można więc przypuszczać, że polski naród lubi się po prostu pośmiać. Prowadzenie imprez firmowych przez utalentowanych i znanych artystów ze środowiska kabaretowego, popularnych satyryków czy stand-uperów to gwarancja udanej imprezy firmowej. Organizując występ kabaretowy na potrzeby eventu firmowego, możesz zlecić kompleksowe przygotowanie takiego wydarzenia profesjonalnej agencji eventowej. Firma eventowa pomoże w znalezieniu odpowiedniego kabareciarza, a także zadba o przebieg całego widowiska, na który składa się m.in. pomoc w wyborze miejsca na imprezę, zapewnienie gościom transportu, noclegu, dodatkowych atrakcji, obsługa techniczna eventu (nagłośnienie, oświetlenie, wypożyczenie sprzętu multimedialnego). Z pewnością takie profesjonalne i kompleksowe zorganizowanie imprezy firmowej zrobi wrażenie na zaproszonych gościach.

Poszukujesz konferansjera lub kabareciarza na imprezę firmową?
Zadzwoń do nas!
501 044 852

Czy warto wynajmować konferansjera lub kabareciarza na imprezę firmową?

Wiele osób nie dostrzega potencjału, jaki niesie za sobą organizacja imprez firmowych, a także dobór odpowiednich atrakcji. Dobrze zorganizowany, a przede wszystkim ciekawy event firmowy to szansa na wypromowanie firmy, integrację pracowników czy zyskanie rozgłosu. Impreza firmowa może być również nagrodą dla pracowników za świetne wyniki. Jest to doskonały sposób, by w podziękować pracownikom za ich wkład oraz włożony wysiłek. Nieformalny charakter imprezy firmowej sprzyja dyskusjom, dlatego stwarza doskonałe warunki ku temu, by nawiązać nowe kontakty biznesowe. Decydując się na wynajęcie konferansjera lub kabareciarza, możemy być pewni, że nasza impreza na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Jeżeli szukasz firmy, która zadba o organizację Twojej imprezy firmowej, zapoznaj się z ofertą agencji Twój Event.