BLOG

Jak zorganizować event karnawałowy dla pracowników, kontrahentów i partnerów biznesowych?

Szukasz pomysłu na spotkanie firmowe dla swoich pracowników, kontrahentów lub partnerów biznesowych? Zorganizuj event karnawałowy. Impreza karnawałowa to świetny pomysł na połączenie zabawy oraz integracji o mniej formalnym charakterze. Wszystko oczywiście pod warunkiem, że taki event zostanie dobrze zorganizowany. O czym więc należy pamiętać przy planowaniu wydarzeń karnawałowych w firmie?

Jak zorganizować firmową imprezę karnawałową?

Z artykułu dowiesz się:

Karnawał w firmie – jak zorganizować imprezę karnawałową?

Karnawał trwa w najlepsze, więc jest to doskonały czas, aby zorganizować imprezę ostatkową w firmie. Wyjaśniamy, w czym kryje się sekret udanej imprezy karnawałowej:

Ustal cel imprezy karnawałowej

Kluczową rolę na etapie planowania eventu odgrywa określenie celu imprezy firmowej. Może to być m.in. podsumowanie poprzedniego roku, poprawienie motywacji do pracy, integracja pracowników, nagrody i wyróżnienia czy chociażby wzmocnienie wizerunku marki.

Określ budżet, jaki możesz przeznaczyć na organizację eventu karnawałowego

Niewątpliwie rzeczą, która determinuje organizację eventu karnawałowego, jest budżet. Od jego wielkości zależy rozmach wydarzenia. Pamiętaj, że nawet z niewielkim budżetem jesteś w stanie zorganizować atrakcyjne wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci zaproszonych gości.

Wybierz odpowiednie miejsce na firmową imprezę karnawałową

Wybór miejsca, w którym to odbędzie się impreza karnawałowa, to kluczowy element organizacji całego przedsięwzięcia. Na początku zastanów się, co będzie się działo na Twojej imprezie. Taniec, śpiew, a może tylko rozmowy i poczęstunek? Pomyśl, jaka przestrzeń pozwoli Ci zorganizować wszystkie zaplanowane atrakcje i formy aktywności. Nie zawsze musi to być wielka sala balowa. Czasem wystarczy po prostu restauracja. Pamiętaj jednak, aby zawsze wielkość sali dostosować do liczby zaproszonych gości. Wybierając odpowiednie miejsce na event, warto zwrócić uwagę również na jego lokalizację. Może się okazać, że jeżeli zdecydujesz się na lokal usytuowany na obrzeżach miasta, konieczne będzie zapewnienie gościom również transportu.

Szukasz miejsca na organizację eventu? Odsyłamy do artykułu: Miejsce na imprezę firmową w Krakowie i okolicach – przegląd lokali

Dostosuj odpowiedni termin imprezy ostatkowej

Pamiętaj, aby wybrać taki termin wydarzenia, który nie będzie kolidował z inną ważną imprezą, co mogłoby negatywnie odbić się na frekwencji. Karnawał zwykle rozpoczyna się w święto Trzech Króli – od tego dnia na całym świecie odbywają się bale, maskarady i zabawy – i trwa do wtorku przed Środą Popielcową.

Wyślij zaproszenia na imprezę karnawałową

Obecność na firmowych imprezach karnawałowych zwykle nie jest obowiązkowa, ale na pewno każdy, kto chcemy, aby uczestniczył w takim wydarzeniu – powinien otrzymać zaproszenie z odpowiednim wyprzedzeniem. Mogą to być eleganckie zaproszenie w formie elektronicznej lub też klasyczne zaproszenia drukowane – ich rodzaj zależy od charakteru spotkania i grupy odbiorców. Na zaproszeniu muszą zostać uwzględnione następujące informacje: data wydarzenia, program spotkania, informacje o gościach. Jeżeli organizujesz imprezę karnawałową dla pracowników, możesz pomyśleć o zaproszeniu również partnerów personelu.

Pamiętaj o zapewnieniu atrakcji podczas eventu karnawałowego

Lista atrakcji, jakie mogą pojawić się na eventach karnawałowych, jest naprawdę długa i w głównej mierze zależy od specyfiki grupy oraz jej liczebności. Na takiej imprezie na pewno nie może zabraknąć dobrego DJ czy zespołu muzycznego, który będzie grał muzykę na żywo. Niektóre imprezy uświetni konferansjer, który ,,zabawi” gości i poprowadzi całe wydarzenie. Dobrym wyborem na firmowe imprezy karnawałowe są pokazy taneczne szyte na miarę karnawału w Rio de Janeiro. Natomiast wszystkie wyjątkowe chwile uwieczni fotobudka, która coraz częściej wybierana jest jako jedna z form atrakcji na imprezę firmową.

Zadbaj o każdy szczegół przebiegu firmowej imprezy karnawałowej

Pamiętaj, że siła tkwi w szczegółach. Odpowiednia aranżacja sali, oświetlenie, nagłośnienie, obsługa techniczna – wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Nawet najlepszy program wydarzenia i znakomite atrakcje nie pomogą, jeśli na sali będzie słaba akustyka.

Firmowy event karnawałowy – z agencją czy bez?

Przygotowanie firmowej imprezy karnawałowej to wbrew pozorom nie lada wyzwanie. Dobrze zlecić to zadanie doświadczonej agencji eventowej, która pomoże nam w organizacji całego przedsięwzięcia. Taka firma zadba o każdy szczegół programu, wyposażenia i organizacji. Współpraca z agencją eventową to gwarancja, że uczestnicy wydarzenia będą się świetnie bawili, a Ty będziesz mógł bez stresu i nerwów cieszyć się z roli gospodarza.

Chcesz zorganizować firmową imprezę karnawałową?
Zadzwoń do nas!
501 044 852