BLOG

Jakie atrakcje wybrać na imprezę firmową?

Imprezy firmowe, na których brakuje atrakcji, bardzo często zamieniają się w nudne spotkania. Co gorsza, pracownicy traktują pojawienie się na tego typu wydarzeniach jako przykry obowiązek i stratę czasu, a takie podejście odbija się negatywnie na efektywności ich pracy oraz atmosferze w firmie. Jak zorganizować imprezę firmową, aby zarówno przełożeni, jak i podwładni miło spędzili czas? Przygotowaliśmy kilka propozycji atrakcji, które zaktywizują zaproszonych, a dodatkowo wpłyną na polepszenie stosunków między zatrudnionymi.

impreza-firmowa-atrakcje

Rozrywki, które uatrakcyjnią imprezę firmową, to:

Fotobudka

To atrakcja, dzięki której impreza firmowa pozostanie na długo w pamięci gości. Fotobudka umożliwia uchwycenie na zdjęciach wyjątkowych chwil, to jednak nie jedyna jej zaleta. Ciekawe gadżety, które można wykorzystywać przy robieniu fotografii, zabawny layout pozwalający przenieść się w fantastyczną scenerię – wszystko to dostarcza powodów do śmiechu i dobrej zabawy w gronie współpracowników. Fotobudka jest nieoceniona, jeśli chodzi o budowanie relacji między zatrudnionymi. Prośba o włożenie różowej peruki skierowana do szefa? Tylko fotobudka usprawiedliwia taki wyskok!

Atrakcje sportowe

Z atrakcjami sportowymi trzeba uważać – na pewno nie wszystkich pracowników ucieszy wyjazd na survivalowy obóz czy trening na poligonie wojskowym. Warto jednak podczas eventu dostarczyć podwładnym i szefostwu pretekstu do zdrowej, sportowej rywalizacji. Przykładem atrakcji, która gwarantuje dobrą zabawę oraz mnóstwo emocji, a przy tym nie wymaga dużego wysiłku i złożonych umiejętności, jest turniej minigolfa. Proste zasady sprawią, że w grę zaangażują się pracownicy w każdym wieku, zaś pomoc animatora (część agencji eventowych wlicza w usługę wynajmu minigolfa także obsługę zestawu) zachęci do zabawy nawet tych najbardziej niezdecydowanych.

Pokazy artystyczne

Pokazy artystyczne to propozycja dla osób, które mierzą się z organizacją oficjalnych imprez firmowych. Występ tancerzy połączony z efektownym pokazem świetlnym z pewnością uświetni firmowy bankiet czy jubileusz działalności przedsiębiorstwa. Świetnej rozrywki dostarczy także pokaz barmański – żonglerka butelkami czy inne triki wykonywane przez uznanych i nagradzanych barmanów zrobią wrażenie na zaproszonych gościach. Pokazy artystyczne to również pomysł dla tych, którzy nie wiedzą, jak zasygnalizować gościom zakończenie oficjalnej części imprezy. Występ tancerzy połączony z kursem tańca da zaproszonym sygnał, że czas ruszyć na parkiet i cieszyć się nieskrępowaną zabawą.

Występy kabaretów

Jaką atrakcję wybrać, aby nadać imprezie firmowej luźnego, niezobowiązującego charakteru? Warto zastanowić się nad wynajęciem kabareciarzy – żarty, anegdoty i skecze będą niecodzienną rozrywką dla pracowników. Oryginalne, ale jednocześnie smaczne dowcipy dotyczące sytuacji z życia wziętych rozbawią każdego oraz sprawią, że podwładnych i przełożonych połączy śmiech. Warto zaznaczyć, że występy kabareciarzy nie ograniczają się do przedstawienia scenki według określonego scenariusza. Bardzo często mają formę stand upów, w które angażowane są wybrane osoby z publiczności. Niekiedy osoby organizujące imprezy firmowe decydują się także na wynajęcie konferansjera-kabareciarza – kogoś, kto nie tylko rozbawi publiczność, ale także poprowadzi imprezę i będzie czuwał nad przebiegiem wydarzenia.

Muzyka na żywo

Żadna impreza firmowa nie obejdzie się bez muzyki. Ta grana na żywo będzie stanowiła dodatkową atrakcję dla gości. Form takich muzycznych rozrywek może być wiele – począwszy od zorganizowanych koncertów, przez występy zespołów muzycznych, po live act z DJ-em (połączenie gry na instrumentach z muzyką graną przez DJ-a). To, na którą z wymienionych propozycji się zdecydujemy, zależy od rozmiaru i charakteru wydarzenia.

Atrakcje na imprezę firmową – przede wszystkim przemyślane

Pamiętajmy o tym, że atrakcje na imprezy firmowe muszą być nie tylko ciekawe i angażujące, ale także – wybrane z rozmysłem. Każdy zespół pracowników jest inny – osoby o spokojnym temperamencie nie ucieszą się z turnieju sportowego, zaś dynamiczne osobowości będą nudzić się, oglądając wyreżyserowane występy. Wybierając rozrywkę dla swoich pracowników, kierujmy się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, wyczuciem i wiedzą na temat preferencji zatrudnionych.