BLOG

Miejsce na imprezę firmową w Krakowie i okolicach – przegląd lokali

Stolica Małopolski słynie z klimatycznych lokali – kameralnych knajp, większych restauracji, efektownych hoteli. Osoby stojące przed wyborem miejsca na imprezę w Krakowie mają naprawdę trudne zadanie – ilość możliwości w tym zakresie może przytłaczać. W artykule dokonujemy przeglądu krakowskich lokali – wśród naszych propozycji znajdują się zarówno duże centra mieszczące sporą ilość osób, jak i mniejsze lokale, barki na Wiśle, w których można zorganizować imprezę firmową o niepowtarzalnym klimacie.

miejsce na impreze firmowa lokale

Zachęcamy do zapoznania się z krótką charakterystyką miejsc sprzyjających przygotowaniu udanej, robiącej wrażenie na gościach imprezy firmowej:

Stara Zajezdnia

Stara Zajezdnia na krakowskim Kazimierzu jest na co dzień otwarta dla klientów – można tu swobodnie wejść i skosztować kilku rodzaju piw produkowanych w minibrowarze funkcjonującym przy lokalu. Miejsce to wyróżnia się industrialnym klimatem – ogromne, wysokie surowe hale wyposażone są w długie rzędy stołów i krzeseł. Starą Zajezdnię tworzą dwa niezależne obiekty – hala i restauracja – oraz pomieszczenia techniczne i ogromny dziedziniec. Lokal mieści około 600 osób w przypadku imprez zasiadanych. Jeśli chcemy w Starej Zajezdni zorganizować przyjęcie koktajlowe, możemy zaprosić aż… 1200 gości!

Browar Lubicz

Miejsce jak sama nazwa wskazuje – ściśle związane z historią branży piwowarskiej w Polsce (piwo jest tu ważone od ponad 170 lat). Lokal składa się z czterech sal (o gustownym wystroju i klimatyzowanych) mogących pomieścić od 20 do 120 gości. Wnętrza Browaru Lubicz bez wątpienia można określić jako oryginalne, bowiem są one elementem dawnej słodowni, której początki sięgają II połowy XIX wieku.

Barka Augusta

Jeśli chcesz zachwycić swoich gości oryginalnym lokalem na statku, z eleganckim wystrojem i dobrą kuchnią, pomyśl nad wyborem Barki Augusta. Na co dzień miejsce to pełni funkcję restauracji. Barka zacumowana jest na granicy krakowskiego Kazimierza i Podgórza – klimatycznych dzielnic, w których panuje mniejszy zgiełk, niż w okolicach Rynku czy na Starym Mieście. Do dyspozycji gości są dwa pokłady – dolny, z przeszklonymi szybami i widokiem na Wisłę oraz górny, z otwartą oranżerią. Na Barce Augusta regularnie organizowane są rozmaite imprezy – od uroczystości o charakterze rodzinnym (wesela, chrzciny) po spotkania i eventy biznesowe.

Zamek w Niepołomicach

Miejsce na organizację efektownej imprezy firmowej. Świetnie sprawdzi się w przypadku jubileuszy, corocznych balów czy większych wydarzeń wymagających uroczystej oprawy. Zamkowe wnętrza z pewnością zrobią wrażenie na zaproszonych – nie tylko swoim wystrojem i zdobieniami, ale także przestronnością i wielkością. Warto podkreślić, że Zamek w Niepołomicach, choć kojarzący się raczej z eventami o tradycyjnym charakterze, jest wyposażony w nowoczesny sprzęt i rozwiązania umożliwiające przygotowanie na miejscu spotkań biznesowych o profilu konferencyjnym.

Centrum Kongresowe ICE

Centrum Kongresowe ICE to ogromny, wielofunkcyjny obiekt – z powodzeniem organizowane są tutaj rozmaite gale, bankiety i jubileusze, koncerty, spektakle teatralne, pokazy mody czy prezentacje produktów. Obiekt dysponuje świetnym zapleczem, jeśli chodzi o organizację targów czy konferencji – w Centrum Kongresowym ICE znajduje się cały zespół mniejszych i większych sal konferencyjnych. Obiekt daje możliwość przygotowania kolacji biznesowej w kameralnych pomieszczeniach o eleganckim, ale jednocześnie przytulnym wystroju.

Alvernia Studios

Obiekt dla miłośników nowoczesności i tych, którzy chcą zorganizować event firmowy w niebanalnych okolicznościach. Alvernia Studios to studio filmowe, uważane za najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Hale udostępniane do użytku i organizacji imprez mają postać sferycznych kopuł, które wyglądają wyjątkowo efektownie, kiedy zostają ozdobione dekoracjami świetlnymi.