BLOG

Dlaczego warto zatrudnić DJ’a na imprezę firmową?

Przyjęcie urodzinowe, wesele, wystawny bankiet, integracja czy impreza firmowa – żadne z tych wydarzeń nie może się obejść bez muzyki. To w dużej mierze od niej zależy, czy planowany event się uda i czy goście będą zadowoleni. Wiele firm, myśląc o oprawie muzycznej imprezy, decyduje się na skorzystanie z usług DJ-a. Jakie zalety ma to rozwiązanie? Dlaczego warto zatrudnić DJ-a na firmowy event? Wyjaśniamy.

Dlaczego warto wybrać Dj-a na imprezę firmową

Z artykułu dowiesz się, dlaczego warto zatrudnić Dj’a na imprezę firmową: 

Kim jest DJ?

DJ to skrót od angielskiego disc jockey, czyli dosłownie “jeżdżący na płytach”. W branży muzycznej jest to osoba odpowiedzialna za dobieranie oraz miksowanie muzyki na żywo podczas różnego typu imprez (wesel, koncertówbankietów, integracji, eventów firmowych itp.). Zadaniem DJ-a jest stworzenie płynności muzycznej poprzez łączenie różnych utworów, a także dodawanie efektów dźwiękowych, sampli, fragmentów a capella.

DJ, wodzirej czy konferansjer?

Niektórzy te słowa traktują jak synonimy, ale to błąd. Chociaż te trzy fachy są do siebie całkiem podobne i mogą się przenikać, każdy z nich polega na czymś innym.

  • DJ zajmuje się doborem i miksowaniem utworów. Odmianą tej profesji jest DVJ, który podczas eventów na żywo miksuje teledyski. DJ jest więc odpowiedzialny przede wszystkim za obsługę muzyczną imprez. Może, ale nie musi być równocześnie wodzirejem i konferansjerem.
  • Zadaniem wodzireja jest prowadzenie zabaw, tańców, konkursów, odpowiada on więc za zapewnienie gościom rozrywki. Jest często zatrudniany na weselach, balach i zabawach. Ważne w tym zawodzie są predyspozycje artystyczne i ruchowe. Wodzirej nie musi być DJ-em, zdecydowanie bliżej mu do konferansjera, jednak charakter jego specjalizacji jest o wiele swobodniejszy.
  • Natomiast konferansjer to osoba zajmująca się prowadzeniem różnych wydarzeń, na przykład gal, bankietów, spotkań. Jego zadaniem jest zapowiadanie różnych punktów programu, przedstawianie gości, nadawanie widowisku określonego kształtu. Charakter jego pracy jest bardziej oficjalny.

Dlaczego warto zatrudnić DJ-a na imprezę firmową?

Kiedyś nie wyobrażano sobie imprez firmowych bez zespołu muzycznego lub orkiestry. DJ kojarzył się bardziej z muzyką klubową i nocnymi potańcówkami w klimacie disco. Dziś jednak zatrudnienie profesjonalnego DJ-a na event to standard i gwarancja udanej imprezy. Jakie zalety płyną z takiego rozwiązania?

#1 Muzyka bez ograniczeń

Zespoły muzyczne mają określony styl, a ich repertuar – choćby najbogatszy – ma pewne ograniczenia. Wokaliści pomimo najszczerszych chęci nie zaśpiewają każdego kawałka, a orkiestra nie zagra wszystkiego.

Zdaniem eksperta

Do organizacji eventów firmowych warto się przyłożyć, ponieważ to one są najważniejszym i najlepszym sposobem na budowanie relacji – między współpracownikami, pracownikami a pracodawcami czy między firmą a klientami. Jedną z kluczowych kwestii przygotowania takiej imprezy jest strategia promocji wydarzenia – mówi Szymon Mosiołek z TwójEvent.

#2 Najwyższa jakość dźwięku

Doświadczony DJ ma w pakiecie profesjonalny sprzęt, który zapewni doskonałe nagłośnienie i zadba o obsługę techniczną. Często można również dobrać do tego oświetlenie, które nada eventowi niepowtarzalny klimat. Udana impreza firmowa nie może się obejść bez najwyższej jakości dźwięku.

#3 Bez fałszowania

Trudniejsze utwory, emocje, postępujące zmęczenie – to wszystko może sprawić, że w głosie wokalisty zabrzmią fałszywe nuty. W przypadku DJ-a nie ma takiego ryzyka, ponieważ wybierana przez niego muzyka pochodzi z gotowych nagrań. Nie ma więc mowy o fałszowaniu i myleniu tekstu, a piosenki są puszczane w formach doskonale znanych publiczności. Wpływa to na jakość eventu i zadowolenie uczestników.

#4 Szeroki wachlarz możliwości

Zatrudnienie DJ-a daje również szeroki wachlarz innych możliwości i nie musi się ograniczać do standardowego miksowania piosenek na żywo. W zależności od charakteru imprezy warto pomyśleć o DVJ-u lub atrakcji zwanej live actem. Live act to połączenie muzyki wybieranej przez DJ-a z dźwiękami instrumentów np. saksofonu, skrzypiec czy gitary. W tej opcji na scenie wraz z DJ-em występuje również jeden lub kilku muzyków. Jest to świetny pomysł na niebanalne urozmaicenie spotkania firmowego.

#5 Względy praktyczne

Zatrudnienie DJ-a na imprezę firmową niesie ze sobą również względy praktyczne. Podczas gdy zespół składa się z co najmniej kilku osób, którym wypada zapewnić miejsce i posiłek, DJ to tylko jedna osoba (chyba, że występuje w duecie z wodzirejem lub muzykiem). Jego wybór jest też stosunkowo tańszą opcją i daje gwarancję dobrze wykonanej pracy. Natomiast w przypadku orkiestry lub wokalistów trzeba włożyć więcej trudu w znalezienie naprawdę dobrych wykonawców, którzy zadowolą organizatorów i pracowników firmy.

Wybór odpowiedniego DJ-a – na co zwrócić uwagę?

Wybierając DJ-a na imprezę firmową, należy wciąż pod uwagę kilka ważnych aspektów, takich jak:

  • umiejętności, doświadczenie i kompetencje;
  • profesjonalne podejście;
  • elastyczność, łatwość dostosowania się do zmiany nastroju publiczności;
  • wykorzystywany sprzęt, niezbędne licencje i dokumenty;
  • aparycja i komunikatywność.
Poszukujesz Dj-a na imprezę firmową, który zapewni doskonałą zabawę w rytm muzyki?
Skontaktuj się z nami
501 044 852