BLOG

Namioty stretch – nowy trend w imprezach plenerowych

Zastanawiasz się, czym możesz zaskoczyć swoich klientów, organizując event firmowy w plenerze? Na jakie atrakcje i rozwiązania postawić? Jedną z takich nowości są namioty stretch, które przywędrowały do nas z zachodu. Czy warto wynajmować je na imprezę plenerową? Jakie korzyści przynosi takie rozwiązanie i kiedy się najlepiej sprawdzi? O tym dowiesz się z naszego artykułu.

 Impreza w plenerze pod namiotem

W artykle omawiamy:

Event w plenerze – o czym należy pamiętać

Imprezy plenerowe od lat cieszą się dużą popularnością. Już od wiosny zaczyna się sezon na pikniki, koncerty, festyny czy innego typu imprezy organizowane ,,pod chmurką”. Zorganizowanie imprezy w plenerze wydaje się dość prostym i ekonomicznym przedsięwzięciem. Jednak przy organizacji takiego wydarzenia trzeba być przygotowanym na wszelkie okoliczności, a w szczególności na zmianę pogody.

Namioty stretch na imprezę ,,pod chmurką

Dla niemalże każdego eventu organizowanego w plenerze podstawowym środkiem technicznym jest namiot imprezowy. Dawniej w zasadzie wszyscy korzystali z transparentnych poszyć z drewnianą lub laminowaną posadzką. Sytuacja zmieniła się, gdy na rynek weszły nowe typy namiotów – sferyczne, pneumatyczne czy typu ,,gwiazda”. Jednak prawdziwą rewolucję przyniosły dopiero namioty stretch. Wykonane są z bardzo trwałej, wodoodpornej i elastycznej tkaniny, którą można ustawiać w dowolnych konfiguracjach. Namioty stretch nie tylko pozwalają na tworzenie dowolnych kształtów i aranżacji, ale dzięki swojej modularności umożliwiają projektowanie struktur mogących pomieścić od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy uczestników. To, co wyróżnia namioty stretch od innych tego typu rozwiązań, to elegancja – urzekają one estetyką i fantazyjnymi kształtami poszycia. Doskonale wpisują się w krajobraz imprezy plenerowej – niezależnie od miejsca i tematu przewodniego. Materiał, z którego są wykonane, stanowi doskonałą ochronę przed deszczem oraz promieniowaniem słonecznym. Nie bez znaczenia jest również mobilność namiotów – niewielki rozmiar oraz ciężar pozwalają na dotarcie w takie miejsca, w których niemożliwe byłoby rozstawienie tradycyjnych namiotów.

Namioty stretch – na jakie okazje?

Namioty stretch wyróżniają się pięknym designem, co sprawia, że są one coraz chętniej wykorzystywane przy różnego typu imprezach plenerowych, na których liczy się przede wszystkim prestiż. Sprawdzą się one na imprezach firmowych, festiwalach, festynach, koncertach, a także ślubach i weselach na świeżym powietrzu. Ich kształt, kolorystyka, architektura sprawiają, że impreza pod takim namiotem staje się oryginalna i nie do podrobienia. Klienci coraz bardziej otwarci są na różnorodność i w związku z tym oczekują innowacyjnych rozwiązań. Jeżeli chcesz zaskoczyć swoich gości niepowtarzalną formą wydarzenia, to z pewnością namiot stretch będzie do tego idealny.

Oświetlenie do namiotu stretch

Atrakcyjność namiotu sprawia, że nie wymaga on praktycznie żadnej dekoracji z wyjątkiem oprawy świetlnej. Odpowiednio dobrane oświetlenie na imprezę pozwala uzyskać niezwykły efekt, który na długo zapada w pamięci zaproszonych gości. Będące niezastąpione w trakcie każdego wieczornego wydarzenia w plenerze oświetlenie, ma zdolność budowania nastroju i tworzenia atmosfery. Najbardziej efektowną formą takiej dekoracji jest oświetlenie sceniczne, a zwłaszcza ruchome głowice oświetleniowe, za pomocą których można kreować dowolne formy i barwy światła czy gobo projektory.

Nagłośnienie namiotu stretch

Poza namiotem i oświetleniem jednym z najważniejszych elementów obsługi technicznej eventu w plenerze jest nagłośnienie. Odpowiednie nagłośnienie eventu jest kwestią absolutnie kluczową dla powodzenia całego przedsięwzięcia. Nagłośnienie imprezy organizowanej na świeżym powietrzu wymaga odpowiedniego sprzętu, ponieważ otwarta przestrzeń sprawia, że dźwięk w odleglejszych miejscach może zanikać, z kolei w innych może być zbyt głośny. Do stworzenia nagłośnienia plenerowego najczęściej wykorzystuje się miksery, kolumny i zestawy nagłośnieniowe, mikrofony.

Atrakcje na imprezę plenerową w namiocie stretch

Tak jak w przypadku każdego innego eventu, tak i w namiocie nie powinno zabraknąć atrakcji, które umilą czas uczestników. Może to być na przykład konferansjer, który poprowadzi imprezę, dj albo zaproszony zespół muzyczny, grający muzykę na żywo.

Szukasz oprawy technicznej na swój event w plenerze?
Zadzwoń do nas!
501 044 852