BLOG

4 wydarzenia i okazje, które powinny być świętowane w każdej firmie

Każdy właściciel pragnie, aby jego firma cieszyła się dobrą sławą wśród pracowników, klientów i kontrahentów. Pomocnym narzędziem mającym na celu wzmocnienie wizerunku przedsiębiorstwa jest event firmowy. Tak naprawdę każda okazja jest dobra do tego, aby zorganizować taką imprezę i podziękować swoim pracownikom oraz partnerom biznesowym za lojalność wobec przedsiębiorstwa. Są jednak sytuacje, kiedy to impreza firmowa jest szczególnie pożądana. W dzisiejszym wpisie robimy krótki przegląd okazji, które powinny być świętowane w każdym przedsiębiorstwie.

Z jakiej okazji zorganizować event firmowy?

Z naszego artykułu dowiesz się, jakie okazje należy świętować w firmie:

Okazja 1: Jubileusz firmy

Jubileusz firmowy to dla każdego przedsiębiorstwa powód do dumy. Tego typu wydarzenia można obchodzić nie tylko przy okrągłej rocznicy, ale po każdym roku owocnej działalności. Każdy kolejny rok istnienia firmy potwierdza jej stabilną pozycję na rynku. Jubileusz firmy to doskonała okazja do podsumowań, zaprezentowania historii przedsiębiorstwa i podziękowania pracownikom, klientom oraz partnerom biznesowym za współpracę. To także sposobność do podkreślenia jego prestiżu. Poprzez tego typu event można umocnić swoją pozycję na rynku, uwypuklić swoje dotychczasowe osiągnięcia oraz przedstawić ambitne cele na przyszłość. Pamiętajmy jednak, że niezależnie od tego, czy jubileusz firmy łączymy z wprowadzeniem na rynek nowego produktu czy też nie, jest to wydarzenie, które wymaga szczególnej oprawy i pieczołowitego przygotowania – tylko wtedy może zakończyć się sukcesem.

Okazja 2: Firmowa impreza integracyjna

Firmowe spotkania integracyjne to świetna okazja do nawiązania pozytywnych relacji pomiędzy pracownikami. Impreza integracyjna sprzyja poprawie komunikacji wśród załogi, co w pracy zespołowej jest niezbędne. Dobra atmosfera w miejscu pracy sprawia, że zatrudniony przychodzi do pracy z przyjemnością. A zadowolony pracownik, to dobry pracownik. Spotkania integracyjne często łączy się z imprezami motywacyjnymi i szkoleniowymi, nazywanymi powszechnie incentive events, które stwarzają doskonałą okazję do połączenia przyjemnego z pożytecznym. Podczas tego typu wydarzeń pracownicy z jednej strony odpoczywają, relaksują się i integrują, a z drugiej strony – podnoszą swoje kompetencje.

Okazja 3: Wigilie zespołowe

Firmowa wigilia, spotkanie opłatkowe czy świąteczna impreza to świetny sposób, by podziękować pracownikom i partnerom biznesowym za miniony rok, złożyć życzenia i podarować świąteczne bony. Pamiętajmy jednak, że wigilia firmowa wcale nie musi zakończyć się na wspólnym posiłku. Takie spotkanie można zorganizować z większym rozmachem bez wigilijnego karpia i grzybów w barszczu. Spotkania wigilijne stają się coraz bardziej huczne i organizowane są na większą skalę.

Okazja 4: Andrzejki, Ostatki firmowe

Tego typu wydarzenia to doskonała okazja do organizacji imprez okolicznościowych angażujących nie tylko jeden dział, ale całą firmę. Imprezy andrzejkowe dla firm to nie tylko tańce do białego rana. Andrzejki firmowe często połączone są z różnymi atrakcjami, takimi jak pokazy taneczne, barmańskie, muzyka na żywo, fotobudka, występy kabareciarzy. Na tego typu wydarzeniu nie może również zabraknąć dobrego dj-a.

Organizacja imprezy firmowej – o czym należy pamiętać?

Niezależnie od tego, z jakiej okazji chcemy zorganizować event firmowy, musimy pamiętać o jego odpowiednim zaplanowaniu:

 • Miejsce – wybór odpowiedniego miejsca na imprezę firmową to jedna z najważniejszych kwestii, jaką należy podjąć. Imprezę firmową można zorganizować w sali konferencyjnej, w przestronnym holu lub w plenerze. Najważniejsze jest jednak, by była wystarczająca ilość miejsca, by móc swobodnie pomieścić wszystkich zgromadzonych gości.
 • Światło – nic nie robi takiego wrażenia na gościach, jak dobrze oświetlona sala. Dobre oświetlenie eventu to sztuka sama w sobie, dlatego w tym zakresie warto postawić na pomoc profesjonalnej agencji eventowej, która zadba o obsługę techniczną naszego eventu, w tym zapewni nam odpowiednie światło.
 • Nagłośnienie – dźwięk to podstawa komunikacji. Jeżeli na imprezie firmowej chcemy powiedzieć kilka słów do mikrofonu lub puścić muzykę, koniecznie trzeba zadbać odpowiednią akustykę. Specjaliści w technice eventowej dysponują odpowiednim sprzętem (mikrofony, miksery, kolumny i zestawy nagłośnieniowe), które zapewnią nagłośnienie na najwyższym poziomie.
  Aby ułatwić sobie organizację eventu, można zlecić to zadanie profesjonalnej agencji eventowej. Taka firma zorganizuje za Ciebie event od A do Z, dbając nie tylko o wszystkie szczegóły w trakcie planowania imprezy firmowej, ale również o jej prawidłowy przebieg
  Szukasz dobrej agencji eventowej, która zorganizuje dla Ciebie imprezę firmową?
  Zadzwoń do nas!
  501 044 852