BLOG

Impreza firmowa – w lokalu czy w plenerze?

Wybór miejsca na imprezę firmową jest kluczową kwestią, często determinującą charakter wydarzenia i jego atrakcje. Decydując o tym, czy event odbędzie się w lokalu, czy w plenerze, należy wziąć pod uwagę kilka czynników – najbardziej oczywisty, czyli warunki atmosferyczne, to tylko jeden z nich. Impreza plenerowa oraz wydarzenie w lokalu dają organizatorom różne możliwości, a każdy z tych rodzajów eventów wiąże się z innymi ograniczeniami.

impreza-lokal-plener

Impreza firmowa w lokalu

Możliwości

Podstawową zaletą imprezy firmowej w lokalu jest niezależność od aury na zewnątrz. Organizując wydarzenie w restauracji, klubie czy innym obiekcie nie musimy martwić się o to, czy zaskoczy nas letnia burza bądź niespodziewany, kwietniowy przymrozek. Dodatkowo tego typu event pozwala na większą kontrolę nad bezpieczeństwem uczestników – łatwiej przygotować wydarzenie zamknięte dedykowane wyłącznie pracownikom, jeśli będzie się ono odbywało na ograniczonej przestrzeni. Lokal to również dobra opcja w przypadku oficjalnych uroczystości, wymagających wyszukanych dekoracji, obsługi na naprawdę wysokim poziomie i odpowiedniego zaplecza gastronomicznego.

Ograniczenia

Organizując kolejną imprezę firmową w lokalu, ryzykujemy, że nasi pracownicy uznają event za kolejne, nudne wydarzenie. Większość pracowniczych spotkań w zamkniętych obiektach odbywa się dość schematycznie – poczęstunek przy stołach, potem wspólna zabawa przy muzyce. Impreza w lokalu z pewnością nie ucieszy również tych, którzy lubią mocne wrażenia, atrakcje pełne adrenaliny czy preferują gry zespołowe na świeżym powietrzu.

Impreza firmowa w plenerze

Zalety

Impreza firmowa w plenerze daje duże możliwości organizacyjne. W zależności od temperamentu pracowników możemy przygotować piknik z angażującymi atrakcjami (np. turniejem gry w minigolfa, pokazem artystycznym połączonym z kursem tańca) lub postawić na bardziej ekstremalne atrakcje (paintball, konkurencje w survivalowym stylu). Wydarzenie na świeżym powietrzu sprzyja organizacji rozmaitych gier zespołowych, a te, jak wiadomo, nie tylko integrują, ale także rozwijają kompetencje miękkie u podwładnych. Imprezy plenerowe mają jeszcze jedną zaletę – pozwalają zupełnie oderwać się od realiów pracy, szczególnie tej biurowej.

Wady

Organizując atrakcje plenerowe, musimy mieć na uwadze warunki pogodowe. Piknik wczesną wiosną zapewne nie sprawi pracownikom przyjemności ze względu na jeszcze niskie temperatury, zaś pracowniczy kulig może się nie udać, jeżeli danego roku czeka nas bezśnieżna zima. Dodatkowo trzeba mieć świadomość, że pogoda bywa nieprzewidywalna i wydarzenie, które było zaplanowane na cały dzień, może się skończyć już po kilku godzinach z powodu ulewnego deszczu. Warto też zdać sobie sprawę z tego, iż impreza plenerowa wymaga podjęcia szczególnych środków w zakresie zabezpieczenia terenu czy organizacji atrakcji w sposób całkowicie bezpieczny dla pracowników.

Lokal czy plener – czynniki, które należy uwzględnić przy wyborze miejsca na imprezę firmową

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, gdzie zorganizować imprezę firmową. Zarówno wydarzenia w lokalu, jak i w eventy w plenerze mają sporo zalet, a także mogą być znacznie modyfikowane poprzez obecność dodatkowych atrakcji, konferansjerów czy kabareciarzy bądź dostosowane do charakteru imprezy dekoracje i oświetlenie. Czym zatem kierować się, wybierając miejsce na imprezę firmową? Warto wziąć pod uwagę m.in.:

  • termin i czas trwania imprezy (kilkudniowe wydarzenie plenerowe może być dla części podwładnych niekomfortowe);
  • planowane atrakcje (pokaz barmański i świetlne iluminacje sprawdzą się w pomieszczeniach, zaś energetyczny koncert znanego zespołu muzycznego uświetni piknik dla pracowników);
  • temperament, wiek i możliwości pracowników (spokojny zespół nie będzie dobrze bawił się na paintballu, z kolei energicznych, młodych podwładnych szybko znudzi tradycyjny bankiet);
  • możliwości finansowe i organizacyjne przedsiębiorstwa (dłuższy wyjazd integracyjny wiąże się z nieobecnością pracowników).

Bez względu na to, czy impreza odbywa się w lokalu, czy w plenerze, warto postarać się o jej perfekcyjne, zachwycające gości przygotowanie. W tym celu można poprosić o pomoc agencję eventową, która kompleksowo zadba o przygotowanie atrakcji, profesjonalną obsługę, niezawodny sprzęt i dobre samopoczucie gości. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale także gwarantuje, że impreza firmowa spełni swoją funkcję – zintegruje pracowników i zmotywuje ich do dalszej pracy.

Szukasz pomocy w organizacji imprezy firmowej?
Zadzwoń
501 044 852