BLOG

Impreza firmowa zimą? 5 najlepszych pomysłów

Wiele przedsiębiorstw zaprzestaje w okresie zimowym organizacji integracji pracowniczych, decydując się jedynie na wigilię firmową. Tymczasem warunki atmosferyczne o tej porze roku sprawiają, że można pokusić się o naprawdę ciekawe atrakcje, jak choćby wypad na stok narciarski. Podobno nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiedni ubiór. W myśl tej zasady przygotowaliśmy ciekawe pomysły na zimowe imprezy firmowe, które sprzyjają dobrej zabawie, integracji oraz poprawie komunikacji wśród pracowników. Zapraszamy do lektury.

Atrakcje na zimowe imprezy integracyjne

W artykule poznasz 5 najlepszych pomysłów na imprezę firmową w zimie:

Czy organizacja imprez integracyjnych zimą to dobry pomysł?

Nadal wiele przedsiębiorstw stosuje team building jedynie w ciepłych miesiącach roku, najchętniej wiosną lub latem. Tymczasem zimowa impreza integracyjna może zapewnić wiele frajdy uczestnikom. W przeciwieństwie do letnich eventów często ma bardziej kameralny charakter i dostarcza gościom ciekawych atrakcji zimowych. Co więcej, wybierając odpowiednio lokalizację, możemy wykorzystać śnieg do aktywnego wypoczynku. Miejsce na ognisko zapewni ciepło i klimat odpowiedni do integracji. Różnorodne atrakcje sprawią, że goście będą czuli się komfortowo w różnych temperaturach.

5 najlepszych pomysłów na organizację integracji pracowniczej w okresie zimowym

Integracja pracownicza w okresie zimowym może być wyjątkowo udana, jeśli odpowiednio przygotujemy się do organizacji naszej imprezy. Pomysły mogą obejmować zabawy i aktywności na świeżym powietrzu, wyjazd firmowy w góry, podczas którego pracownicy poczują zimową atmosferę. Gdy pogoda za oknem będzie mniej sprzyjająca, możemy zaproponować różne atrakcje w lokalach. Zimowy team building wcale nie jest taki trudny, jak może się wydawać, wszystko zależy od nastawienia. Chętnie podzielimy się rozwiązaniami, które dobrze sprawdzą się na integrację w chłodniejszej porze roku.

#1 Zimowy wyjazd integracyjny na narty lub snowboard

Wyjazd narciarskie to świetny sposób na integrację pracowników firmy, zwłaszcza jeśli choć część załogi posiada umiejętności jazdy na nartach czy snowboardzie. Dla pozostałej grupy może to być świetny moment na naukę z wynajętym instruktorem. Zimowa sceneria pozwala oderwać się od codziennych obowiązków i skupić się na relaksie i radości.

Zdaniem eksperta

Jeśli w firmie nie ma fanów szaleństwa na stoku, nie należy od razu rezygnować z organizacji wyjazdu w góry. Postawić możemy na kulig z ogniskiem, zawody saneczkowe, łyżwy oraz inne gry i zabawy na świeżym powietrzu, które dostarczą wiele radości i przypomną wszystkim czasy dzieciństwa. Dodatkową atrakcją może być wieczorny pokaz rzeźbienia w lodzie – mówi Szymon Mosiołek z TwojEvent

#2 Zimowa olimpiada dla firm

Zima to doskonały czas, aby zorganizować olimpiadę firmową. Jeśli tylko na zewnątrz będą odpowiednie warunki atmosferyczne, nie trzeba wcale wydawać dużo pieniędzy, aby zapewnić emocjonującą rozrywkę pracownikom. Wystarczy tylko zaplanować kilka ciekawych konkurencji, które będą rozgrzewać uczestników w zimowej aurze. Warto zadbać o ich urozmaicenie – nie wszystkie muszą mieć podłoże czysto sportowe. Doskonałą zabawę gwarantuje zjazd na sankach na czas lub odległość, rzucanie śnieżkami do celu lub lepienie największego bałwana. Oczywiście to tylko przykłady, w przypadku imprezy zimowej można być naprawdę kreatywnym.

#3 Tematyczne imprezy wieczorowe

Kiedy za oknem zamiast śniegu jest deszczowo i ponuro, atrakcyjnym rozwiązaniem będzie impreza tematyczna, której zarówno efekty świetlne, muzyka grana np. przez DJ-a, jak również catering czy stroje pracowników będą powiązane z wybranym motywem. Możliwości jest naprawdę sporo – od wydarzenia w stylu retro, hawajskim po styl kosmiczny czy bajkowy. Szczególnie warto zorganizować imprezę w stylu Casino Night. Dekoracje, które przypominają wystrój z prawdziwego kasyna, stanowiska do gry w pokera lub ruletkę sprawią, że goście będą zachwyceni. Można zaangażować także konferansjera oraz zadbać o odpowiednie nagłośnienie. Powierzając organizację szalonego party, które przeniesie nas do błyszczącego Las Vegas, warto zatrudnić profesjonalistów z agencji eventowej.

Nie masz pomysłu na imprezę integracyjną? Podpowiedź znajdziesz w naszym artykule: 7 pomysłów na imprezę tematyczną

#4 Dawka śmiechu – czyli występ kabaretu na żywo

Kabaret na imprezie firmowej wprowadzą trochę humoru i rozluźniają atmosferę. Jako organizator możesz kupić bilety na jednego z cieszących się dużą popularnością komików i zabrać swój zespół. Nie trzeba nikogo przekonywać, że będzie to rozwiązanie, które w małym stopniu wpłynie na team building. Lepszym wyjściem jest organizacja imprezy integracyjnej dla firmy i zaproszenie na nią odpowiednich wykonawców, którzy przez zabawne skecze i improwizację zapewnią świetną zabawę w trakcie eventu.

#5 Karaoke lub pokaz tańca

Organizując firmowe imprezy w czasach niepewnej pogody i braku śnieżnych atrakcji, warto wziąć pod uwagę zabawę karaoke lub pokazy taneczne połączone z przyspieszonym kursem, dzięki temu szybko udaje się angażować uczestników w zabawę. Występy profesjonalistów dostosowane są do charakteru i klimatu wydarzenia. Każda firma jest w stanie wybrać odpowiednie do tematyki imprezy animacje taneczne.

Szukasz pomysłu na imprezę integracyjną w zimie?
Zadzwoń lub napisz, pomożemy Ci w organizacji niezapomnianego eventu!
501 044 852