BLOG

Muzyka na imprezie firmowej – jaką wybrać?

Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek wydarzenie bez odpowiedniej oprawy muzycznej – nawet najbardziej oficjalnym uroczystościom zazwyczaj towarzyszą delikatne podkłady dźwiękowe. Impreza firmowa to event, w przypadku którego należy zwrócić szczególną uwagę na wybór repertuaru. Muzyka dobrana w przemyślany sposób poprawi samopoczucie pracowników i sprawi, że chętniej ruszą oni do wspólnej zabawy. Taka integracja z kolei bezpośrednio przełoży się na relacje w przedsiębiorstwie.

muzyka-na-impreze-firmowa

Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze muzyki na imprezę firmową? Podpowiadamy:

Repertuar na imprezę firmową

Wybór repertuaru na imprezę firmową jest dużym wyzwaniem. W nawet najbardziej zgranym zespole pracowników znajdą się osoby o odmiennych, niestandardowych gustach muzycznych. Organizator wydarzenia z pewnością nie zadowoli w pełni wszystkich gości, może jednak, komponując playlistę, kierować się kilkoma uniwersalnymi zasadami.

  1. Dobierz repertuar do charakteru wydarzenia. Oficjalny jubileusz wymaga stonowanej oprawy muzycznej, impreza w klubie – dynamicznej i energetycznej muzyki.
  2. Wykorzystaj to, co już wiesz na temat zaproszonych gości (o ich temperamencie, preferencjach). Jeśli organizujesz imprezę dla nieznajomych, pomyśl, jaki charakter mogą mieć osoby pracujące w firmie o danym profilu działalności.
  3. Staraj się wybierać ,,uniwersalne” przeboje. Przy znanych wszystkim hitach lat 80. będzie bawiło się sporo osób, przy niszowej, awangardowej muzyce – nieliczni.
  4. Nie staraj się zadowolić wszystkich, postaw jednak, w miarę możliwości, na zróżnicowanie repertuaru – przykładowo wybieraj znane hity, ale w różnych stylach muzycznych (pop, rock, disco, rock and roll).

DJ czy muzyka na żywo?

Wybór pomiędzy DJ-em a muzyką graną na żywo jest trudny, jednak niekoniecznie zero-jedynkowy. Poniżej przedstawiamy kilka opcji w zakresie oprawy muzycznej imprezy firmowej.

Profesjonalny DJ

Profesjonalny DJ nie tylko będzie grał przez całą imprezę, ale także dobierze repertuar zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami oraz będzie na bieżąco modyfikował playlistę, obserwując nastroje gości. Większość DJ-ów dysponuje również własnym sprzętem.

Live act z DJ-em

To nowatorski, nie wszystkim znany sposób na oprawę muzyczną wydarzenia. Live act jest połączeniem muzyki granej przez DJ-a z muzyką na żywo – zazwyczaj jest to dodatek jednego lub dwóch instrumentów. Połączenie podkładów z najpopularniejszych hitów z brzmieniem perkusji lub gitary elektrycznej stanowi przepis na udaną zabawę.

Występy zespołów

Występ zespołu to zawsze, oprócz oprawy muzycznej, dodatkowa atrakcja w postaci show. W zależności od charakteru imprezy możesz zdecydować się duet śpiewający spokojne ballady czy zespół grający dynamiczne kawałki. Warta rozważenia jest również kwestia, czy Twoim gościom będzie bardziej odpowiadał zespół coverowy, czy muzycy wykonujący autorski repertuar.

Impreza firmowa w formie koncertu

Zorganizowanie imprezy firmowej w formie koncertu będzie stanowiło atrakcję zwłaszcza dla młodych, energicznych pracowników. Szczególnie jeśli na gwiazdę wieczoru wybierzesz znany i lubiany przez zatrudnionych zespół.

Silent disco

Boisz się jednoznacznie określić repertuar? Chciałbyś, aby goście na imprezie firmowej mieli wybór między kilkoma stylami muzycznymi? Takie możliwości daje organizacja silent disco. Na tego rodzaju imprezie zaproszeni wyposażeni są w bezprzewodowe słuchawki i mogą wybierać pomiędzy kanałami z różnymi rodzajami muzyki.

Oprawa muzyczna imprezy firmowej, czyli o co jeszcze musisz zadbać

Kiedy już zdecydujesz, jaka muzyka pojawi się na imprezie firmowej, zadbaj o to, by wybrzmiała ona w odpowiedni sposób. Przy organizacji większych eventów konieczne jest zapewnienie nie tylko wysokiej jakości sprzętu, ale także nagłośnienia w odpowiedniej ilości. Dodatkowo warto powierzyć obsługę techniczną profesjonalistom, aby móc samemu uczestniczyć w imprezie, nie martwiąc się o ewentualne usterki czy brak urządzeń zapasowych.