BLOG

Jak zorganizować jubileusz firmy? 3 pomysły na imprezę

Jubileusz firmy powinien być odpowiednio uczczony. Okrągła rocznica rozpoczęcia działalności przedsiębiorstwa świadczy o tym, że firma dobrze sobie radzi na rynku i jak do tej pory udało jej z powodzeniem obsługiwać kolejnych klientów i rozwijać się. Warto z okazji jubileuszu przygotować specjalne atrakcje, które pozwolą zmotywować pracowników do dalszej pracy, a potencjalnym klientom dadzą sygnał, że jesteśmy przedsiębiorstwem, które osiąga sukcesy i potrafi się nimi cieszyć.

jubileusz-firmy

W artykule podpowiemy:

Dlaczego warto świętować jubileusz firmy?

Jubileusz firmy to czas, który sprzyja podsumowaniom – szczególnie tych dobrych dla firmy momentów, które zadecydowały o obecnej pozycji przedsiębiorstwa. Warto przypominać sobie przełomowe decyzje, wyjątkowo opłacalne kontrakty – tego rodzaju zbiorcze zestawienie działań stanowi pozytywną motywację do dalszej pracy. Dodatkowo sprawnie zorganizowany jubileusz firmy przynosi korzyści wizerunkowe. Tego typu impreza, udokumentowana np. na blogu czy w social mediach z pewnością przyciągnie potencjalnych Klientów czy współpracowników.

3 pomysły na firmową imprezę jubileuszową

Tradycyjny bankiet

To pomysł na to, aby uczcić jubileusz w podniosłej atmosferze i podczas wydarzenia o specjalnej, uroczystej oprawie. Bankiet to przede wszystkim piękne dekoracje, subtelna muzyka, starannie dobrane menu i taktowny konferansjer, który zabawia gości i prezentuje kolejne atrakcje wieczoru ,,z klasą”. Warto podkreślić, że bankiet nie musi być zasiadaną, stricte formalną imprezą. Tego typu wydarzenie warto podzielić na dwie części – tę bardziej oficjalną, zawierającą przemowy szefostwa czy podsumowanie działalności firmy oraz tę swobodniejszą – w której można wyjść na parkiet i zatańczyć czy wziąć udział w jakiejś innej ciekawej atrakcji (pokazie tańca czy barmańskim).

Impreza na świeżym powietrzu

Jubileusz Twojej firmy wypada w lecie? Zastanów się nad imprezą firmową na świeżym powietrzu. Możesz zorganizować – w zależności od swojej wizji i preferencji pracowników – piknik lub wyjazd na rozmaite plenerowe atrakcje (quady, survival). Jeśli zdecydujesz się na pierwszą z tych opcji, zaproś pracowników razem z rodzinami – to ważne, żeby osoby, które tworzą firmę, miały poczucie, że miejsce ich pracy jest przyjazne, a przełożonemu zależy na samopoczuciu podwładnych.

Szalona zabawa przy muzyce i innych atrakcjach

W przypadku firm, w których zdecydowana większość załogi to młodzi ludzie, których rozpiera energia, jubileusz warto świętować w nieformalnej atmosferze. Szalona zabawa przy dźwiękach muzyki to pomysł na event, który pomoże zacieśnić więzy między pracownikami i zbuduje relacje na linii przełożeni-podwładni. Jubileusz, z racji na to, że nie jest świętowany zbyt często, powinien mieć niestandardową formę. Przykładowym pomysłem na tego typu wydarzenie jest live act z DJ-em, w którym muzyce elektronicznej towarzyszą wybrane instrumenty – np. skrzypce czy saksofon. Bardziej dynamiczną propozycją jest impreza grana z teledysków, podczas której goście mogą obserwować i naśladować style taneczne z poprzednich epok.

Szukasz pomocy w organizacji jubileuszu firmy?
Zadzwoń
501 044 852

Jak zorganizować udany jubileusz firmy?

Organizacja jubileuszu firmy powinna być przemyślana. Należy zaplanować nie tylko scenariusz imprezy, ale także zastanowić się, w jakiej formie ma odbyć się świętowanie. Zależy nam na kameralnej uroczystości czy większym, otwartym wydarzeniu? Chcemy przeżyć wraz ze współpracownikami doniosłe chwile czy raczej pobawić się w luźnej atmosferze? Wszystko to determinuje organizację imprezy.

Aby mieć pewność, że jubileusz firmy zostanie przygotowany starannie i zgodnie z ogólną wizją przedsiębiorstwa, warto powierzyć organizację imprezy profesjonalnej agencji eventowej. Dzięki temu nasze wydarzenie zyska na prestiżu, a dodatkowo my sami nie będziemy musieli martwić się o szczegóły organizacyjne – zamiast tego zajmiemy się po prostu świętowaniem ze współpracownikami.