BLOG

4 zalety promocji eventu z pomocą influencera

Influencerzy opanowali całkowicie świat social mediów. W związku z tym coraz więcej marek decyduje się na podjęcie z nimi współpracy w celu lepszego zareklamowania swoich produktów. Influencer marketing okazuje się bardzo dochodowy i rzeczywiście wpływa pozytywnie na pozycję wielu firm. Współpraca z influencerem może świetnie się sprawdzić również przy okazji promowania eventów, przynosząc nierzadko lepsze wyniki niż standardowa kampania. Dotarcie do szerszego grona odbiorców to tylko jedna z wielu korzyści. Przedstawiamy 4 zalety promocji eventu z pomocą influencera!

Dlaczego warto podjąć współpracę z influencerem przy promocji eventu?

W artykule dowiesz się, jakie są zalety promocji eventu z pomocą influencera:

Kim jest influencer?

Influencer to osoba, która zajmuje się prowadzeniem różnorodnych działań w Internecie i ciesząca się w związku z tym popularnością wśród swoich odbiorców. Do influencerów zaliczamy blogerów, vlogerów, instagramerów oraz streamerów (gamerów). Co ciekawe, nie muszą być to osoby o rozległej wiedzy, czy specjalizujące się w jakimś konkretnym temacie. Ścieżka stania się influencerem jest dzisiaj bardzo niejednoznaczna.

Influencerzy – skąd ich siła oddziaływania?

Tym, co charakteryzuje influencerów jest ogromna siła oddziaływania i wpływania na opinie oraz decyzje konsumenckie swoich obserwatorów. Przez skracanie dystansu na portalach społecznościowych, polegające między innymi na pokazywaniu swojej codzienności, ich followersi mogą się z nimi łatwo utożsamić.

Ponieważ influencerzy pozostają w stałym kontakcie ze swoimi obserwatorami, automatycznie stają się im bliżsi, stwarzając przy tym wrażenie autentyczności. W związku z tym promocja eventu z pomocą influencera wiąże się z wieloma zaletami.

Dlaczego warto zdecydować się na promocję eventu przy pomocy influencera?

Zaangażowanie influencera w kampanię reklamującą nasz event przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim jest to bardzo zasięgowa forma promocji. Zalety tego rozwiązania przedstawiamy poniżej.

Zaleta nr 1 – możliwość dotarcia do szerszego grona użytkowników

Jedną z największych zalet promocji eventu z pomocą influencera jest możliwość dotarcia do dużo większego grona użytkowników niż w przypadku tradycyjnej kampani. W zależności od zasięgów influencera nasze wydarzenie może zostać zareklamowane nawet kilkudziesięciu czy setkom tysięcy ludzi. Mamy okazję dotrzeć z naszym eventem zwłaszcza do młodszych osób, które raczej nie korzystają już z takich środków przekazu jak telewizja, radio czy prasa.

Nieistotne czy organizujemy targi czy konferencję – informacja o tych wydarzeniach na pewno dotrze dzięki influencerowi do szerszego grona odbiorców. Wystarczy, że wspomni on o nich w swoim poście na Instagramie lub InstaStory – z pewnością będzie to miało pozytywne przełożenie na wzrost zainteresowania eventem.

Nie wiesz jak przyciągnąć uwagę klientów na imprezie targowej? Przeczytaj nasz artykuł: Jak przyciągnąć klientów na targach? Wskazówki i porady.

Zaleta nr 2 – możliwość dotarcia do precyzyjnej grupy docelowej za pomocą kampanii influencer marketingowej

W przypadku kiedy tworzymy event skrojony pod konkretnych odbiorców, współpraca z influencerem może nam pomóc w dotarciu do grupy docelowej. Na przykład organizując wydarzenie związane z grami komputerowymi, świetnym pomysłem będzie podjęcie współpracy ze streamerem.

 

Zdaniem eksperta

Społeczność, którą skupia influencer zwykle dzieli z nim podobne zainteresowania i wartości. Możemy mieć więc pewność, że nawiązując z nim współpracę dotrzemy do wybranej grupy docelowej – mówi Szymon Mosiołek z TwójEvent

 

Zaleta nr 3 – autentyczność, uwiarygodnienie przekazu dzięki influencerom

Należy wziąć pod uwagę, że influencerzy nie są traktowani przez swoich obserwatorów tylko jako wzory do naśladowania, ale również równorzędni konsumenci. W oczach followersów więc, jeśli influencer zachęca do wzięcia w czymś udziału, to jest to podyktowane tym, że sam autentycznie uważa event za wartościowy.

Influencer może uwiarygodnić prestiż eventu już przez samo zdawanie z niego relacji, na przykład na Instastory. Dzięki temu istnieje spore prawdopodobieństwo, że osoby, które nie wzięły z nim udziału, przekonają się, by zrobić to następnym razem. Może mieć to znaczenie wtedy kiedy organizujemy kilka edycji eventu. W związku z tym współpraca z influencerem moze być pomocna również przy okazji streamingu imprez i konferencji.

Zastanawiasz się, czy inwestowanie w event marketing jest korzystne? Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule: Event marketing – co to jest i dlaczego warto w niego inwestować?

Zaleta nr 4 – przedstawienie eventu w oryginalny sposób dzięki pomocy influencerów

Influencerzy mają ogromną intuicję w kwestii tego, jak promować marki i eventy i nierzadko sami wychodzą z ciekawymi inicjatywami. Jedną z najczęściej stosowanych przez nich form komunikacji jest storytelling. Influencer wówczas może stworzyć swego rodzaju opowieść związaną z naszym eventem, dzięki czemu kampania jest odbierana bardziej pozytywnie i autentycznie. W oczach obserwatorów przestaje wyglądać jak typowa nachalna reklama, lecz bardziej jak wpis tematyczny.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat video-marketingu? Przeczytaj tekst na naszym blogu: Video marketing – skuteczny sposób na promowanie eventów 

Zorganizuj perfekcyjny event i dotrzyj do wielu odbiorców jednocześnie.
Skontaktuj się z nami!
501 044 852