BLOG

Jak przyciągnąć klientów na targach? Wskazówki i porady

Targi to doskonałe narzędzie marketingowe, które daje ogromne możliwości w zakresie zawierania nowych kontraktów, znajdowania partnerów biznesowych, klientów czy budowania i utrwalania wizerunku firmy. Podobnie jak w przypadku każdej innej formy marketingu, kreatywność uczestnictwa w targach jest mierzona za pomocą wyników. Im większą liczbę uczestników uda nam się przyciągnąć do swojego stoiska, tym więcej korzyści jako przedsiębiorstwo jesteśmy w stanie wynieść z targów. Dzisiaj opowiemy o tym, jak wyróżnić się na targach, gdzie poza nami pojawia się wiele innych wystawców.

Organizacja targów branżowych a przyciąganie uwagi klientów

Z artykułu dowiesz się, jakie są skuteczne sposoby, aby przyciągnąć uwagę klientów na targach. Oto niektóre z nich:

#1 Projekt stoiska na targach ma znaczenie

Stoisko targowe powinno być solidne i profesjonalne. Jeżeli jest słabo urządzone, pierwsza myśl potencjalnego odbiorcy jest taka, że firmy nie stać na dobrej jakości wyposażenie. Wygląd stoiska powinien być przede wszystkim spójny z celami wystąpienia targowego. Jeżeli wystawca ma znaną markę, a chce jedynie pokazać nowe produkty, to na ich prezentacji powinien się skupić najbardziej. Natomiast gdy chce zdobyć nowych klientów, stoisko powinno być tak zaprojektowane, by już z daleka przyciągało uwagę. Tłem dla danego stoiska targowego najczęściej jest dobrze wykonana ścianka wystawiennicza, najlepiej z logotypem firmy. We wnętrzu stoiska obowiązkowo powinna się znaleźć niewielka trybunka, przy której można swobodnie rozmawiać z klientami. Dobrze zaprojektowane stoisko musi być nie tylko ładne, ale i funkcjonalne. Dlatego warto już na etapie projektowania pomyśleć o tym, aby znalazło się w nim miejsce na stolik czy krzesła. Nie możemy też zapominać o umieszczeniu folderów reklamowych, by osoby odwiedzające stoisko miały szansę zapoznać się z ofertą firmy.

#2 Nowoczesne i multimedialne stoiska targowe

Ktokolwiek miał okazję uczestniczyć w targach u naszych zachodnich sąsiadów, z pewnością był pod wrażeniem poziomu technologicznego, jaki prezentują ich stoiska. Otóż w Niemczech doskonale zdają sobie sprawę z tego, że czasy, kiedy wydawało się, iż sukces na targach zapewni zwykłe stoisko, już dawno odeszły do przeszłości. Takie myślenie warto przenieść na rodzimy grunt. Aby przyciągnąć wzrok klientów, stoisko musi być nie tylko estetycznie i dobrze zaprojektowane, ale i powinno korzystać z nowatorskich rozwiązań technologicznych. Jednym z nich są ekrany LED wbudowane w stoisko, na których można przedstawiać materiały firmowe, swoje realizacje, filmy pokazowe czy różnego typu prezentacje. Z pewnością zastosowanie tego typu multimediów jest ciekawym i przyciągającym uwagę dodatkiem wyróżniającym stoisko i wpływającym na zwiększenie zainteresowania naszym produktem czy usługą.

#3 Wręczaj drobne upominki z logiem firmy podczas targów

Dobrym i sprawdzonym sposobem na zdobycie zainteresowania potencjalnych klientów jest rozdawanie drobnych upominków z logiem firmy – breloczki, długopisy, koszulki, powerbanki, pendrivy, kubki, na których znajduje się nazwa i logo firmy. Oferta gadżetów, które możemy oferować jako gratisy, jest bardzo szeroka. Rozdawanie takich drobnych upominków pomaga w kształtowaniu pozytywnego wizerunku firmy.

Sprawdź nasz artykuł na temat promocji eventu ze wsparciem influencera: 4 zalety promocji eventu z pomocą influencera

#4 Zorganizuj konkurs z nagrodami

Kolejnym skutecznym sposobem na przyciągnięcie ludzi do naszego stoiska targowego jest przeprowadzenie konkursu z nagrodami. Quizy, pytania związane z historią firmy – to zmusza uczestników do bliższego zapoznania się z ofertą firmy, bo przecież jest szansa wygrania nagrody. Jeżeli konkurs jest naprawdę na wysokim poziomie, warto pokusić się w ramach nagrody o coś lepszego niż tylko gadżet reklamowy – może to być np. bon podarunkowy lub bon rabatowy na zakupy w firmie.

#5 Bądź aktywny, prowadź dialog w trakcie targów

Każdą osobę, która zbliża się do naszego stoiska, należy traktować jako potencjalnego klienta naszej firmy. Chodzi przede wszystkim o to, aby wzbudzić sympatię, zainteresowanie oraz sprawić, aby potencjalny klient poczuł się ważny. Rozmowy powinny być prowadzone na zasadzie dialogu. Monolog o zaletach produktu raczej nie przyniesie zamierzonego efektu, dlatego tematem rozmów powinny być nie tyle produkty oferowane przez wystawców, co wymagania i problemy zwiedzających, które mogą być rozwiązane za pomocą produktów prezentowanych na stoisku targowym.

Chcesz zorganizować targi branżowe, które pozwolą Ci wyróżnić się z tłumu?
Zadzwoń do nas!
501 044 852

#6 Zorganizuj darmowy poczęstunek przy swoim stoisku targowym

Bardzo dobrym pomysłem jest zorganizowanie darmowego poczęstunku. Przekąski zawsze cieszą się dużą popularnością, tym bardziej jeżeli rozdawane są za darmo. Zazwyczaj osoby, które skorzystają z takiego poczęstunku, zwrócą uwagę na naszą firmę i zapytają o ofertę.

#7 Postaw na pomoc firmy eventowej podczas organizacji targów branżowych

Nie ma się co oszukiwać. Aby wyróżnić się spośród setek wystawców, trzeba się jakoś sprytnie zaprezentować. To musi być coś, co zapadnie odwiedzającym głęboko w pamięć. Przy organizacji tego typu wydarzenia warto skorzystać z pomocy agencji eventowej, która zajmie się organizacją targów. Agencja eventowa stworzy perfekcyjnie przygotowane wydarzenie. Zadba o każdy etap imprezy – od przygotowania projektu stoiska targowego, przez zapewnienie nagłośnienia i oświetlenia, po obsługę targów.