BLOG

Video marketing – skuteczny sposób na promowanie eventów

Video to format przyszłości – trudno zaprzeczyć temu stwierdzeniu patrząc na najbardziej popularne profile w mediach społecznościowych. Influencerzy komunikują się na nich ze swoimi odbiorcami właśnie za pośrednictwem krótkich filmów, promując w ten sposób produkty czy projekty, w których biorą udział. O ogromnym potencjale video świadczy również to, jak popularny w ostatnim czasie wśród młodzieży stał się Tik Tok. Tymczasem video marketing może być również bardzo pomocny, kiedy chcemy wypromować nasz event.

Jak wypromować event za pomocą video marketingu?

W artykule dowiesz się, dlaczego video marketing jest skuteczny w promocji eventów:

Video marketing jako promocja eventu

Nic tak nie przyciąga ludzi jak opowiadanie historii. Jest to kluczowe również w promowaniu eventów, gdzie naszym zadaniem jest wzbudzić nie tylko ciekawość, ale również zaangażowanie potencjalnych uczestników wydarzenia. Właśnie za pomocą event marketingu jesteśmy w stanie sprawić, by jak najszersze grono odbiorców zainteresowało się naszym eventem.

Musimy przede wszystkim poinformować potencjalnych uczestników o tym, jakie korzyści wyniosą z udziału w naszym evencie. Ludzie lubią kolekcjonować doświadczenia, ale jeśli wydają im się one bezwartościowe, na pewno nie będą w nie chcieli inwestować swojego wolnego czasu.

Video marketing – jak wypromować event za jego pomocą?

Jeśli chcemy wzbudzić zainteresowanie szerokiego grona odbiorców, to już na kilka tygodni przed eventem powinniśmy mieć gotowe, promujące go, materiały wizualne. Możemy stworzyć na przykład cykl filmów, w którym przedstawimy wszystkie osoby powiązane z imprezą. 

Dobrym pomysłem jest ponadto podjęcie współpracy z influencerami – mogliby oni nagrać krótkie zapowiedzi naszego wydarzenia. To rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza, kiedy zależy nam na dotarciu do konkretnej grupy docelowej. Niezależnie od tego, czy organizujemy konferencję, koncert czy targi, pomoc influencerów w rozpromowaniu eventu może okazać się nieoceniona.

Więcej na temat zalet promocji eventu z pomocą influencera przeczytasz w naszym artykule: 4 zalety promocji eventu z pomocą influencera. 

Cechy skutecznego video marketingu

Kiedy tworzymy materiały video na potrzeby rozpromowania naszego eventu, powinniśmy dokładnie przemyśleć ich koncepcję. Lepiej stworzyć od razu zarys tego, o czym chcemy opowiedzieć w poszczególnych filmach. Dzięki temu uchronimy się przed przedwczesnym wyczerpaniem tematów. Filmy promujące event powinny przede wszystkim odwoływać się do emocji. To najskuteczniejszy sposób na zdobycie zainteresowania i zaangażowania odbiorców.

 

Zdaniem eksperta

Skupmy się na przedstawieniu naszej imprezy w kategoriach cennego doświadczenia, które wniesie wiele do życia potencjalnych uczestników. Jeśli na przykład organizujemy konferencję, możemy w poszczególnych filmach krótko przedstawić historie prelegentów, w taki sposób, aby odbiorcy mogli się z nimi utożsamić i poczuli wobec nich sympatię – mówi Szymon Mosiołek z TwójEvent

 

Wzbudź zainteresowanie swoim eventem za pomocą video marketingu

Jednym z pomysłów na wypromowanie eventu za pomocą video marketingu jak nagranie krótkich “zajawek” przez prelegentów. Jeśli na przykład organizujemy konferencję lub event o charakterze szkoleniowym, możemy na potrzeby promocji nagrać z prelegantami zapowiedzi w postaci kilkuminutowych webinarów. Warunek jest jeden – nagrania te muszą pozostawić pewien niedosyt i obietnicę, że zostanie on zniwelowany, jeśli odbiorca weźmie udział w evencie.

Innym pomysłem jest zaaranżowanie takich webinarów na żywo. Wówczas odbiorcy będą mogli zadawać pytania lub zasugerować tematy, które chcieliby, aby zostały rozwinięte na właściwym evencie. Taki streaming webinarów to doskonała metoda zaktywizowania potencjalnych uczestników wydarzenia.

Pamiętaj o relacji online z wydarzenia

Jeśli zależy nam na wypromowaniu eventu, możemy również zdecydować się na streaming imprezy. Dobrym pomysłem jest umożliwienie wykupienia dostępu do relacji z wydarzenia dla tych, którzy bardzo chcieliby wziąć udział w evencie, ale na przykład nie są w stanie pojawić się na nim fizycznie.

Zorganizowanie streamingu z imprezy ma jeszcze jedną zaletę – relacjonując wydarzenie możemy je jednocześnie nagrywać, by potem udostępnić nagrania uczestnikom. W ten sposób zachęcimy odbiorców do brania udziału w kolejnych organizowanych przez nas eventach. Otrzymają oni bowiem korzyść w postaci materiałów, do których będą mogli wrócić w każdej chwili.

Nie wiesz jak zorganizować udany live – streaming? Przeczytaj nasz artykuł: 6 zasad udanego live – streamingu

Dlaczego warto inwestować w video marketing przy promocji wydarzeń?

Jak widać, video marketing może okazać się bardzo pomocny w promowaniu eventów. To, na jaką formę się zdecydujemy, zależy tak naprawdę tylko i wyłącznie od naszej fantazji. Możliwości jest mnóstwo, ale warto pamiętać o kilku uniwersalnych cechach, które powinien zawierać skuteczny przekaz. Jeśli uda nam się opowiedzieć ciekawą historię, odwołując się przy tym do emocji odbiorców i korzyści, jakie wyniosą z eventu, możemy być pewni, że zdobędziemy zainteresowanie wielu uczestników.

Wypromuj swój event za pomocą video marketingu!
Skontaktuj się z nami.
501 044 852