BLOG

Event w obiekcie handlowym – tak czy nie?

Trudno się nie zgodzić, że eventy stanowią nieodłączny element promocji każdej firmy. Coraz częściej organizatorzy eventów stawiają na unikatowe miejsca, które pozwolą im zaistnieć w świadomości odbiorców. Szczególnie w ostatnim czasie bardzo popularne stały się eventy organizowane w galeriach i centrach handlowych. To właśnie w galeriach skupia się najwięcej ludzi w różnym przedziale wiekowym, dzięki czemu, planując imprezę w takim miejscu, mamy szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Ale czy to wystarczy, by zdobyć zainteresowanie swoim wydarzeniem? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Event w galerii handlowej

Z artykułu dowiesz się:

Czy warto organizować event w galerii handlowej?

Galerie handlowe dla wielu z nas są niemal drugim domem. Chodzimy do nich nie tylko na zakupy, ale również w celu skorzystania z różnych form rozrywki. Ponieważ obecnie prawie wszystkie niezbędne rzeczy możemy kupić przez Internet, bez wychodzenia z domu, to właśnie oferta rozrywkowa oferowana w galeriach handlowych staje się kluczowa. Z tego też powodu obiekty handlowe to idealne miejsca do zorganizowania eventu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że organizacja wydarzenia w takim miejscu to nie lada wyzwanie, które wymaga dużego doświadczenia i odpowiedniego nakładu pracy. Przede wszystkim oferta eventowa musi być odpowiednio dopasowana do grupy docelowej, ale to nie wszystko. Ważne jest również przygotowanie nieszablonowego scenariusza oraz profesjonalna realizacja całego przedsięwzięcia.

O czym należy pamiętać, organizując wydarzenie w centrum handlowym?

Przepis na zorganizowanie udanego eventu w galerii handlowej to suma wielu czynników, do których należy zaliczyć:

  • spójną i przemyślaną koncepcję – największym grzechem organizatorów eventów w galeriach handlowych jest brak jakiejkolwiek koncepcji. Za organizację wydarzenia często biorą się pracownicy samej galerii, którzy nie mają o tym bladego pojęcia, czego efektem jest to, że osoby robiące zakupy nawet nie zauważą, że coś się dzieje. Aby wzbudzić zainteresowanie odbiorców, event musi być dokładnie zaplanowany i przemyślany. Tu nie ma miejsca na przypadki;
  • promocję eventu – nawet najlepszy event może stać się bezużyteczny, jeżeli nikt się o nim wcześniej nie dowie. Do promocji eventu najlepiej wykorzystać internet i lokalne media. Im więcej osób zaciekawimy, tym możemy się spodziewać większego zainteresowania naszym wydarzeniem.
  • atrakcje trafiające w gust Klientów – sposobów na urozmaicenie eventu nie brakuje. Jednym z nich jest zatrudnienie gwiazdy, która np. poprowadzi jakiś konkurs. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zaproszenie takiej osoby wymaga znacznego zwiększenia budżetu, dlatego też nie zawsze ma sens.

Jakiego typu eventy najczęściej organizuje się w obiektach handlowych?

  • wydarzenia z udziałem gwiazd;
  • eventy tematyczne (pokazy mody, pokazy tańca, festiwal gotowania itp.);
  • urodziny galerii handlowej;
  • targi tematyczne;
  • wystawy;
  • powitanie lata, zimy, wakacji itp.;
  • konkursy z nagrodami.
Szukasz pomocy przy organizacji eventu w obiekcie handlowym?
Zadzwoń do nas!
501 044 852

Komu powierzyć organizację eventu w galerii handlowej?

Aby mieć pewność, że event zostanie starannie zorganizowany, warto powierzyć organizację takiej imprezy profesjonalnej agencji eventowej, która zadba o obsługę techniczną eventu. W przypadku organizacji eventu najlepiej oprzeć się na doświadczeniu konferansjera, który poprowadzi całe wydarzenie. Nie zawsze też konieczne jest zatrudnianie gwiazdy na takie wydarzenie. Event można urozmaicić, na przykład wynajmując zespół muzyczny, dj-a, albo organizując pokazy barmańskie czy taneczne. Możliwości w tym zakresie jest naprawdę całkiem sporo.

Organizacja eventu w galerii handlowej to doskonały sposób na zwiększenie rozpoznawalności swojej marki wśród odbiorców, a także metoda pozyskania nowych klientów. Eventy niewątpliwie przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku marki oraz wpływają na zwiększenie atrakcyjności centrum handlowego, w którym są organizowane.