BLOG

Najczęstsze błędy w organizacji eventu online – zobacz, jak ich unikać

Zmiana formuły pracy i konieczność przeniesienia spotkań do sieci spowodowały, że coraz rzadziej widujemy się ze swoimi znajomymi z pracy. Mamy komunikatory, które pozwalają podtrzymać więzi, jednak utrudniają one pełną integrację i spontaniczną wymianę doświadczeń. Eventy online są świetnym zamiennikiem regularnych firmowych spotkań, a odpowiednio poprowadzone obudzą w zespole kreatywność i dodadzą energii do kolejnych zadań. Większe wydarzenia także można zorganizować online, wymagają one jednak jeszcze lepszej organizacji i zgranej obsługi, która dopnie wszystko na ostatni guzik.

Popularne błędy eventów online, których lepiej unikać

Tym razem przedstawimy najczęściej popełniane błędy podczas organizacji tego typu imprez oraz podpowiemy, jak ich uniknąć. Zapraszamy do czytania!

W poniższy artykule nauczysz się unikać następujących błędów przy organizacji eventu online:

Brak odpowiedniego sprzętu na evencie online

Dobrej jakości sprzęt to konieczność podczas organizacji eventów online. W końcu to właśnie kamerki przekazują obraz do uczestników. Ostry i wyraźny przekaz sprawi, że wzrośnie zainteresowanie spotkaniem. Tyczy się to również dźwięku, ponieważ zakłócenia i szumy skutecznie rozpraszają uwagę uczestników. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalistów zajmujących się organizacją eventów firmowych w Krakowie. Posiadają oni specjalistyczny sprzęt, który dopasują do naszych wymagań, a także potrzeb uczestników spotkania.

Wolne łącze internetowe podczas eventu online

Wolne łącze internetowe może popsuć nie tylko wieczór filmowy. Jest to również jedna z najczęstszych przyczyn nieudanych spotkań online. Słabe połączenie sprawia, że dźwięk i obraz zostają zniekształcone, a w najgorszym wypadku kontynuacja eventu staje się niemożliwa. Zadbanie o odpowiednie łącze internetowe sprawi, że wszyscy uczestnicy eventu online będą zadowoleni z jego jakości. Doświadczona obsługa techniczna spotkania zadba o stabilne połączenie między uczestnikami.

Brak atrakcji dla uczestników eventu online

Organizacja eventu online to nie tylko wykonanie video konferencji. Warto zadbać o nietypowe atrakcje, które urozmaicą spotkanie, a także rozbudzą kreatywność uczestników. Dobrym pomysłem mogą okazać się streamingi szkoleń i webinarów, które w intrygujący i zabawny sposób podnoszą kwalifikacje pracowników. Ponadto przygotowanie do takich „lekcji” można połączyć z różnego rodzaju zagadkami i grami, które wprowadzają poczucie zdrowej konkurencji i pozwalają lepiej poznać współpracowników.

Kolejną edycję wydarzenia planujesz w terenie i chcesz dowiedzieć się, jak uchronić się przed popularnymi błędami? Przeczytaj nasz artykuł: Najczęstsze błędy w organizacji eventów – jak ich uniknąć?

Przenoszenie wydarzeń do sieci w nieodpowiedni sposób

Nie każde wydarzenie da się z powodzeniem przenieść do sieci. Niektóre z nich trzeba dopasować do nowego rodzaju aktywności. Pamiętajmy, że prowadzenie zajęć online eliminuje czynnik ludzki, czyli pozbawia nas szybkiego kontaktu z drugą osobą i utrudnia śledzenie gestów. W sieci z powodzeniem zorganizujemy wszelkiego rodzaju szkolenia, prezentacje, konferencje, a także niektóre aktywności integracyjne. Warto pamiętać, że streaming konferencji pozwala na większą swobodę uczestnikom, którzy oglądną wykłady w domowym zaciszu, w towarzystwie ulubionej kawy lub herbaty.

Źle dobrany termin wydarzenia online

Myśląc o evencie online, zazwyczaj wydaję nam się, że każdy znajdzie chwilę czasu w ciągu dnia. Niestety na tym polu wydarzenia online mają wiele wspólnego z wyjazdowymi szkoleniami „na żywo”. Praca z domu również wymaga planowania, szczególnie jeśli uczestnik spotkania nie mieszka sam i musi się dostosować do zajęć innych domowników.

 

Zdaniem eksperta

Pamiętajmy, że każde układanie eventu online powinniśmy rozpocząć od zbierania informacji o potencjalnych uczestnikach. Sprawdźmy, jakie mają oczekiwania i jaka pora na wydarzenie im najbardziej odpowiada. Nieprawidłowe przygotowanie może poskutkować nieobecnościami lub uciekaniem z eventu przed jego zakończeniem – mówi Szymon Mosiołek z TwójEvent

 

Brak konferansjera podczas eventu online

Wydawałoby się, że zwykłe szkolenie czy impreza firmowa nie wymagają osoby prowadzącej. Jeśli sami mamy radiowy głos, a przy organizacji imprez czujemy się jak ryba w wodzie, to faktycznie możemy pominąć kwestie konferansjera. W innym wypadku lepiej pomyśleć o dodatkowej pomocy. Konferansjerzy mają doświadczenie w zabawianiu ludzi i szybkim przełamywaniu barier. Ponadto takie rozwiązanie będzie świetne w przypadku ekip dwujęzycznych, które normalnie mogłyby mieć trudności we wzajemnym zrozumieniu się przez kamerki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, na co zwracać uwagę, wybierając agencję eventową, przeczytaj tekst na naszym blogu: 5 oznak, po których poznasz nieprofesjonalną agencję eventową

Przygotuj event online szybko i bez błędów!
Skontaktuj się z nami.
501 044 852