BLOG

3 pomysły na eventowy gift bag dla gości

Organizacja eventu firmowego służy konkretnym celom. Najczęściej chodzi o wzmocnienie wizerunku marki, zyskanie rozgłosu lub jej wypromowanie. Aby to było możliwe, konieczna jest jednak zaplanowana i przemyślana organizacja wydarzenia. Nie chodzi tylko o wysoką wartość merytoryczną. Trzeba pamiętać, że to jak evet zostanie oceniony, uzależnione jest od wielu drobiazgów, które wywołują pozytywne wrażenie. Jednym z nich są coraz popularniejsze gift bagi.

Najciekawsze pomysły na upominki dla gości eventu

Z naszego artykułu dowiesz się:

Czym jest eventowy gift bag?

Gift bag to trend, który przywędrował do Polski z zachodu. Jest to po prostu torba prezentowa, w której wręczane są upominki dla gości zaproszonych na event biznesowy. Najczęściej upominki wręczane są przy okazji:

Co włożyć do torby prezentowej, czyli oryginalne pomysły na eventowy gift bag

Gift bag to nie lada wyzwanie dla organizatora, ponieważ czasy, kiedy wręczano długopisy z logiem firmy lub pendrive’y już dawno odeszły w zapomnienie. Obecnie organizatorzy eventów prześcigają się w oryginalnych pomysłach na gadżet firmowy. I słusznie. Im bardziej oryginalny prezent, tym większa jest szansa na to, że zapadnie on w pamięć uczestników imprezy. Szukając pomysłu na eventowy gift bag, nie zapominajmy jednak o tym, że powinien się on ciągle kojarzyć z daną branżą. Dobrym pomysłem będą prezenty uniwersalne, bezpieczne na każdą okazję, obowiązkowo opatrzone elementami identyfikacji wizualnej brandu. Warto postawić na coś oryginalnego, co jednocześnie ma wartość użytkową.

Oto nasze propozycje na eventowy gift bag dla gości:

Pomysł na gift bag nr 1 – oryginalne planszówki

Moda na planszówki nie przemija. Niezależnie od wieku ludzie lubią pograć w gry planszowe, które często królują na wielu imprezach integracyjnych. Tego typu produkt może być genialnym prezentem dla pracowników firmowych, szczególnie, że na rynku istnieją gry, które można dowolnie spersonalizować (np. umieścić na pudełko nazwę i logo firmy).

Pomysł na gift bag nr 2 – podgrzewacz do napojów pod kubek

Zwykły kubek z logiem firmowym raczej nikogo nie zachwyci, ale podgrzewacz do napojów pod kubek na USB już tak. Większość osób pije kawę nie tylko w domu, ale również w pracy. Z tym gadżetem pracownicy będą mogli cieszyć się ciepłym napojem przez dłuższy czas. Z pewnością jest to produkt niezastąpiony podczas pracy przy komputerze.

Pomysł na gift bag nr 3 – power bank

Choć urządzenie power bank nie jest aż taką nowością, to jest do genialny gadżet, który może uratować nas w potrzebie. Power bank, czyli przenośna ładowarka do smartfona, tabletu lub laptopa z nadrukiem doskonale sprawdzi się jako gadżet dla stałych, jak i nowych klientów. Dzięki poręcznym wymiarom można mieć go zawsze przy sobie, co czyni go bardzo praktycznym gadżetem.

A co z torbą prezentową na upominek dla gości?

Nie bez znaczenia jest również sama torba stanowiąca opakowanie prezentu. Do wyboru mamy torby papierowe, bawełniane albo poliestrowe. Chcąc sprawić wrażenie firmy dbającej o środowisko naturalne, można postawić na torbę eko. Powinna ona posiadać nadruk (logo), a jej rozmiar musi być dostosowany do materiałów lub przedmiotów, które chcemy w niej umieścić.

Jak wręczać gift bag?

Gdy impreza jest zamknięta, najlepiej robić to podczas wejścia na teren wydarzenia. Gość dostaje na powitanie torbę prezentową, co od razu pozytywnie nastraja go do uczestnictwa w evencie. Upominki można wręczać również w trakcie imprezy – w tym celu należy można wynająć np. hostessę, ale wtedy istnieje ryzyko, że ktoś z uczestników zostanie pominięty.

Dlaczego warto wręczać uczestnikom eventu gift bag?

Gift bag to świetna pamiątka dla uczestników eventu. Jednak głównym celem wręczania upominków firmowych jest wywołanie pozytywnego wrażenia na odbiorcach, a także przypominanie im o naszej marce. Uczestnicy eventu zabierają torbę do domu, wyjmują z niej upominki z logiem organizatora i tym samym mają dłuższy kontakt z marką. Lepiej ją zapamiętują i kojarzą z czymś przyjemnym, co być może pozytywnie wpłynie na korzystanie w przyszłości z usług danej firmy.

Zalety wręczania upominków firmowych:

  • wzbudzamy pozytywne wrażenia;
  • skutecznie przypominamy o istnieniu przedsiębiorstwa;
  • kształtujemy wizerunek naszej firmy jako przyjaznej dla klientów i kontrahentów;
  • zwiększamy swoje szanse na współpracę.

Zbudowanie długotrwałych i pozytywnych relacji z klientem leży w interesie każdej firmy, dlatego w kontaktach firmowych nawet te niewielkie upominki pełnią bardzo ważną rolę. Nie powinniśmy ich traktować jako dodatkowy koszt, lecz jako inwestycję, która może zaowocować.

Szukasz pomysłu na eventowy gift bag?
Zadzwoń do nas!
501 044 852