BLOG

Wyjazd integracyjny – dlaczego opłaca się pracodawcy?

Wyjazdy integracyjne to coraz popularniejsza forma wydarzeń firmowych. Większość pracodawców zamiast tradycyjnych bankietów czy imprez w klubach decyduje się na organizację wycieczek, atrakcji terenowych czy szkoleń w ośrodkach oddalonych od centrum miasta. W eventach wyjazdowych uczestniczą pracownicy zarówno dużych, jak i średnich firm, którzy podczas tego typu wydarzeń mogą się zrelaksować i lepiej poznać. A jakie korzyści wyjazd integracyjny może przynieść pracodawcy? Okazuje się, że całkiem spore.

wyjazd-integracyjny

 

Zastanawiasz się, czy wyjazdy integracyjne to realna inwestycja, czy też może jedynie chwilowa moda, której ulegają przedsiębiorcy? Impreza firmowa tego typu może przynieść przedsiębiorstwu realne korzyści, o czym przekonasz się, jeśli sprawdzisz:

 

Czemu może służyć wyjazd integracyjny?

Wdrożenie nowo zatrudnionych

Wyjazd firmowy to świetny pretekst, aby zintegrować nowych pracowników z resztą zespołu. W luźnej, niezobowiązującej atmosferze łatwiej o poznanie się oraz nić porozumienia. Dodatkowo nowe osoby na wyjazdowej wycieczce mogą dowiedzieć się, jak funkcjonuje przedsiębiorstwo, w praktyce poznać kulturę pracy w danej firmie oraz charakter relacji między poszczególnymi członkami zespołu.

Poprawa atmosfery w zespole

Wyjazd to świetny sposób na wdrożenie idei teambuldingu. W każdym zespole dochodzi jeśli nie do napięć, to przynajmniej – kłopotliwej nieraz różnicy zdań. Zabawy integracyjne, zadania wymagające współpracy, konkursy – wszystko to pomaga rozładować atmosferę w zespole, sprzyja też zaspokojeniu potrzeby rywalizacji i znajdowaniu nowych metod efektywnej współpracy.

Obserwacja motywacji i metod pracy podwładnych

Wyjazd integracyjny może być dla pracodawcy formą sprawdzenia tzw. umiejętności miękkich pracowników. Zabawy w formie rozgrywek czy zawodów pozwalają zbadać poziom odporności na stres, kreatywność, umiejętność pracy pod presją czasu czy zdolność wypracowywania kompromisów.

Nagroda za wyniki

Pracowników można nagradzać za dobre wyniki nie tylko premiami czy dodatkowymi benefitami. Wyjazd integracyjny z ciekawymi atrakcjami, zwieńczony wieczorem spa czy szaloną imprezą będzie świetną formą podziękowań dla podwładnych za trud włożony w wypełnianie codziennych obowiązków. Co więcej, perspektywa udziału w kolejnej tego rodzaju rozrywce będzie motywująco działać na pracowników.

Budowanie pozytywnego wizerunku firmy

W wielu branżach mamy do czynienia z deficytem pracowników. Jak zatem przyciągnąć potencjalnych podwładnych? Jedną z metod może być budowanie pozytywnego wizerunku firmy, m.in. poprzez organizację wspólnych wyjazdów. Troska o zapewnianie pracownikom atrakcji jest postrzegana jako dbałość nie tylko o wyniki podwładnych, ale także relacje w firmie i komfort pracy.

Korzyści z wyjazdu integracyjnego

Dobrze przygotowany wyjazd integracyjny to dla pracowników mnóstwo śmiechu, rozrywki i dobrej zabawy. A jakie korzyści z organizacji tego typu imprezy będzie miał pracodawca? Wśród tych najważniejszych należy wymienić:

  • większa wydajność pracowników, którzy będą mieli okazję do efektywnego wypoczynku;
  • poprawa komunikacji między pracownikami, przekładająca się na sprawniejszą realizację zadań;
  • możliwość wypracowania nowych kompetencji zespołu (zarówno w zakresie umiejętności miękkich, jak i specjalistycznych – np. poprzez udział w wyjazdowych szkoleniach, konferencjach);
  • zwiększenie u pracowników poziomu identyfikacji z firmą – sprawiające, że podwładni bardziej angażują się w rozwiązywanie bieżących problemów przedsiębiorstwa.

Jak zorganizować wyjazd integracyjny, który opłaci się pracodawcy?

Aby wyjazd integracyjny przyniósł korzyści pracodawcy, musi być zorganizowany w przemyślany sposób – z odpowiednim wyprzedzeniem oraz uwzględnieniem potrzeb i preferencji pracowników. Dobrze też, aby program wyjazdu był nietuzinkowy, atrakcyjny, a przy tym nieprzeładowany – to ważne, aby zapewnić podwładnym możliwość odpoczynku. Aby mieć pewność, że impreza będzie jednocześnie rozrywką i lekcją współpracy warto powierzyć jej przygotowanie profesjonalistom. Skorzystanie z usług agencji eventowej to dziś standard, pozwalający przełożonym na organizację wydarzeń satysfakcjonujących zarówno dla zatrudnionych, jak i samego przedsiębiorcy.

Chcesz zorganizować niezapomniany wyjazd dla pracowników?
Zadzwoń
501 044 852