BLOG

Zabawy i konkursy na imprezie integracyjnej – jakie wybrać?

Zabawy integracyjne to idealny sposób na wzmocnienie więzi i zaufania wśród pracowników, zapewniając jednocześnie świetną rozrywkę. Poprzez zaangażowanie w kreatywne gry zespołowe, pracownicy uczą się współpracy i wykorzystywania swoich umiejętności w celu osiągnięcia wspólnego sukcesu. Regularnie organizowane integracje firmowe, stanowią świetny sposób na poprawę relacji oraz wydajności w miejscu pracy, a także pozwalają na zwiększenie zaangażowania i zadowolenia podwładnych. W artykule przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów na konkursy i atrakcje na imprezę firmową. Mamy nadzieję, że uda nam się Cię zainspirować.

Wybór odpowiednich zabaw na imprezę firmową

W artykule poznasz pomysły na promocję eventu:

Jaki jest cel organizacji imprez dla firm?

Eventy firmowe to ważny element strategii team buildingu. W celu zbudowania więzi między pracownikami i zgranego zespołu nie wystarczy czas spędzony w pracy, który głównie poświęcony jest na wykonywanie swoich obowiązków. Okazję do lepszego poznania się na neutralnym gruncie, na luzie, bez presji, pracodawcy zapewniają poprzez organizację integracji. Dobra zabawa pozytywnie wpływa na relacje, motywację, poprawę komunikacji oraz wydajność.

Jak zorganizować niezapomniane zabawy i atrakcje na imprezę firmową?

Wybór odpowiednich gier i zabaw integracyjnych warto zacząć od ustalenia, jakie atrakcje miały miejsce na poprzednich wyjazdach i imprezach firmowych. Jeśli to możliwe, warto ich nie powtarzać, bo choć pokazy taneczne połączone z nauką, czy wynajęcie DJa i konkurs karaoke były strzałem w dziesiątkę, pracownicy lubią próbować czegoś nowego, a powtarzające się atrakcje szybko mogą się znudzić. Kolejną kwestię stanowi liczebność grupy pracowników, dla której chcemy przygotować atrakcje. Inne pomysły na zabawy integracyjne będziemy w stanie zaproponować, gdy osób jest 20-40, a co innego przy liczbie uczestników 100 lub więcej.

Zdaniem eksperta

W sytuacji mniej zasobnego budżetu na organizację integracji pracowników, nadal możemy cieszyć się licznymi atrakcjami. Istnieje wiele możliwości, które pozwalają kreatywnie wykorzystać finanse. Jednym ze świetnych pomysłów i dobrze sprawdzających się od kilku lat, jest organizowanie konkursu wiedzy lub gry w stylu kalambury. Inne ciekawe zabawy to gry planszowe, quizy i turnieje, a nawet tworzenie wspólnych projektów. Dla osoby, która zbierze najwięcej punktów, warto przygotować nagrodę, aby uatrakcyjnić rywalizację mówi Szymon Mosiołek z TwójEvent

Jakie kreatywne zabawy i gry integracyjne dla pracowników wybrać na imprezę integracyjną?

Zabawy integracyjne dla pracowników mogą mieć formę różnych gier i konkursów, podczas których uczestnicy, dzięki współpracy i komunikacji, będą musieli najszybciej dotrzeć do mety lub rozwiązać inny nietuzinkowy problem. Poniżej przedstawiamy ciekawe pomysły, które pozwolą lepiej się poznać i zintegrować team.

#1 Dzielone rysowanie

Rysowanie dzielone to zabawa, która pozwala na przełamanie lodów w środowisku pracy i poprawę komunikacji. Sprawdzi się zarówno w mniejszych grupach, jak i tych większych. Organizator daje każdemu z uczestników jakieś hasło do narysowania, o którym nie mogą informować innych osób. Po upływie wyznaczonego czasu muszą przerwać i przekazać swój rysunek osobie siedzącej obok, która musi go kontynuować. Gdy kartka wraca do właściciela, gra dobiega końca. Ta kreatywna forma zabawy pokazuje, jak ważna w teamie jest komunikacja i co się dzieje, gdy każdy będzie wykonywał swoją pracę bez informacji od współpracowników.

#2 Escape Room

Integrację mniejszej grupy można przeprowadzić poprzez przygody w escape roomie. Zadaniem będzie wydostanie się z zamkniętego pokoju, poprzez odgadnięcie rozmaitych zagadek, szukając ukrytych wskazówek, otwierając kłódki, wpisując kody i zdobywając klucze dzięki pracy zespołowej. Tę rozrywkę warto wybrać, aby urozmaicić team building i pobudzić kreatywność każdego uczestnika.

#3 Olimpiada firmowa

Ruch, relaks i zabawa z nutką rywalizacji to najlepszy pomysł na integrację. Olimpiada firmowa może sprowadzać się do drużynowego pokonywania zabawnych przeszkód, rozwiązywania zagadek, zdobywania skarbu lub tworzenia konstrukcji przy użyciu sznurka, taśmy i innych przyborów biurowych. Możliwości jest wiele, warto jednak odpowiednio podzielić pracowników i dopasować konkurencje, zawody i typ zabawy do zainteresowań, kondycji i preferencji pracowników. Jeśli nie wiesz, jak zorganizować taką rozrywkę, z pomocą na pewno przyjdą profesjonaliści z agencji eventowej.

#4 Gry terenowe

Wiosną i latem kreatywne zabawy integracyjne mogą odbywać się na świeżym powietrzu, dzięki czemu będą sprzyjać większej aktywności zwłaszcza osób pracujących przy komputerze. Można zorganizować konkurs poszukiwania skarbu lub zawody terenowe, w których liczy się praca każdego członka drużyny. Gra polega na poruszaniu się po wyznaczonym obszarze i wykonywaniu określonych zadań sportowych, logistycznych oraz zbierania wskazówek poprzez rozwiązywanie zagadek. W trakcie zabawy drużyna ze sobą współpracuje i używa wyobraźni.

#5 Impreza w stylu Las Vegas

Impreza w stylu Las Vegas to niezapomniana przygoda pełna blichtru, szaleństwa i elegancji. W tle słychać muzykę, a goście przebierają się w najlepsze stroje, by poczuć się jak w prawdziwym kasynie. Można tu zobaczyć różnorodne atrakcje, takie jak pokazy barmańskie, występy tancerek. Wieczór upływa na zabawie przy ruletce czy innych grach karcianych.

Potrzebujesz pomocy przy organizacji gier i zabaw dla swoich pracowników?
Zadzwoń do nas!
501 044 852