BLOG

Doradzamy, jak wykorzystać fotobudkę na imprezie firmowej. Czy to dobry pomysł na atrakcję?

Coraz więcej organizatorów wydarzeń, podczas szukania pomysłów na event, stawia na oryginalne atrakcje eventowe, które nie tylko dostarczą rozrywki zaproszonym gościom, ale i pozytywnie wpłyną na wizerunek firmy. Jedną z takich atrakcji, niezwykle popularną w ostatnim czasie, jest fotobudka. Dzisiaj dowiesz się, czy wynajem fotobudki na firmowy event to dobry pomysł.

Czy warto wybrać fotobudkę na firmowy event?

W artykule poruszamy następujące kwestie:

Fotobudka dla firm – atrakcja pełna wspomnień

Fotobudka to profesjonalne urządzenie do wykonywania automatycznych zdjęć. Zwykle dobiera się do niej dodatkowe akcesoria, takie jak okulary, peruki, czapki, wąsy, kapelusze itp. Wszystko to gwarantuje udaną zabawę i sprawia, że każde zdjęcie jest jedyne w swoim rodzaju. Liczba zdjęć jest zawsze nieograniczona, ustala się jedynie czas korzystania z atrakcji. Fotobudkę można wynająć na dwie godziny lub całą noc – wszystko uzależnione jest od rozmachu danej imprezy. Co więcej, fotobudka pozwala na bieżąco drukować zdjęcia, dzięki czemu od razu można zobaczyć ,,efekty” wspólnej zabawy.

Fotobudka jeszcze do niedawna była postrzegana wyłącznie przez pryzmat atrakcji weselnych. Dziś fotobudki zagościły nie tylko na weselach i przyjęciach, lecz coraz częściej pojawiają się na różnego rodzaju firmowych imprezach.

Fotobudka na firmowym evencie – powody, dla których warto ją mieć

Ścianki fotograficzne i fotobudki mają przede wszystkim na celu zintegrowanie uczestników oraz zapewnienie im doskonałej zabawy. Jeżeli fotobudka na evencie firmowym jest dobrze zorganizowana, jest jeszcze większa szansa, że tego samego wieczoru zdjęcia pojawią się w wielu miejscach w sieci.

Z jakich jeszcze innych powodów powinieneś mieć fotobudkę na swoim evencie?

Świetna zabawa dla uczestników eventu

Fotobudka na evencie firmowym integruje uczestników. Jest to również świetna okazja do nawiązania nowych znajomości. Team szybko i w przyjaznej atmosferze nawiąże kontakt i zacznie wspólną zabawę. Fotobudka zapewni uczestnikom imprezy wyjątkową rozrywkę, niezapomniane przeżycia no i oczywiście idealne zdjęcia. Zdjęcia z fotobudki robione są w około minutę, a pomiędzy poszczególnymi zdjęciami są odstępy 10-sekundowe. Generuje to śmieszne sytuacje pomiędzy uczestnikami, którzy nie mają za wiele czasu na to, by zmieniać pozycje do zdjęć i dobierać rekwizyty. Co ważne, to fakt, że zdjęcia z fotobudki drukowane są od razu po ich wykonaniu.

Doskonała pamiątka z imprezy firmowej

Zdjęcia z fotobudki są znakomitą pamiątką z imprezy firmowej. Pozwalają utrwalić chwile dobrej zabawy. Nikt nie lubi się fotografować i pozować przed obiektywem, ale w przypadku fotobudki tego problemu nie ma – mechanizm działania fotobudki jest automatyczny, dlatego nie musimy się martwić o to, że ktoś każe nam pozować do zdjęć. Poza tym szereg różnych rekwizytów do fotobudki wpływa na rozluźnienie atmosfery.

Możliwość personalizacji

Fotobudka na event firmowy to nie tylko zdjęcia, ale mnóstwo gadżetów, które pozwolą uczestnikom wcielić się w różne role. Można też jeszcze bardziej kreatywnie podejść do tematu – jeżeli wiemy, że fotobudka będzie znajdowała się na firmowym evencie, warto samodzielnie wykonać różnego rodzaju dodatki. Oryginalnym pomysłem będzie przygotowanie elementów kojarzących się z daną firmą.

Impuls do rozruszania imprezy

Imprezy firmowe różnie się układają. Zdarza się, że niektórym trudno jest przełamać pierwsze lody, a atmosfera jest trochę sztywna. Informacja o tym, że na evencie firmowym znajduje się fotobudka, bardzo często stanowi impuls do rozruszenia imprezy. Ludzie zaczynają wstawać z miejsc, nieznajomi się sobie przedstawiają, dochodzi do różnych interakcji.

Wynajem fotobudki w celach promocyjnych firmy

Z punktu widzenia przedsiębiorcy najważniejszy jednak może okazać się fakt, że fotobudka to skuteczne narzędzie marketingowe. Jest to połączenie doskonałej rozrywki i skutecznej reklamy oraz gwarancja zadowolenia pracowników, kontrahentów czy partnerów biznesowych. Podczas eventu zapewnia uczestnikom dobrą zabawę, a po zakończeniu dostarcza znakomitych materiałów promocyjnych w postaci wyjątkowych zdjęć, które można umieścić np. na stronie internetowej przedsiębiorstwa. Fotobudka daje gotową reklamę, która może ocieplić wizerunek przedsiębiorstwa. Wprowadza element rozrywki, dzięki czemu firma zaczyna być postrzegana nie tylko jako profesjonalna, ale i z poczuciem humoru oraz taka, która korzysta z nowoczesnych form promocyjnych.

Szukasz ciekawych inspiracji na atrakcje eventowe? Przeczytaj nasz artykuł: Jakie atrakcje wybrać na imprezę firmową?

Marzysz o nietuzinkowej atrakcji na event firmowy?
Zadzwoń do nas!
501 044 852