BLOG

Green event, czyli trend eko w organizacji imprez

Ekologia jest w modzie już od kilku lat. Jej popularność nie słabnie, a wręcz przeciwnie – coraz więcej firm i instytucji ma świadomość, jak ważne jest prowadzenie działań prośrodowiskowych i wspierających troskę o stan otoczenia, w którym żyjemy. Stąd w organizacji wydarzeń, zwłaszcza imprez firmowych, pojawił się nowy trend – green event. W artykule przedstawiamy jego założenia oraz przykładowe propozycje na ekologiczną imprezę.

green-event

 

Z tekstu dowiesz się:

Czym jest green event?

Green event to impreza, której celem jest przygotowanie spotkania zgodnego z zasadami ochrony środowiska oraz propagującego proekologiczne działania. Wśród głównych założeń tego typu wydarzeń należy wymienić:

  • organizację imprezy w miejscu oddalonym od miasta, zbudowanym z ekologicznych materiałów lub w inny sposób wpisujący się w trend eko;
  • przygotowanie eventu tak, aby ograniczyć jego koszty i poziom szkodliwości dla środowiska (ekologiczny transport, użycie drewnianej, a nie plastikowej zastawy, serwowanie nisko przetworzonego jedzenia);
  • dopasowanie eventu do lokalnej tradycji i otoczenia.

Dlaczego warto zorganizować imprezę w stylu green event?

To szansa nie tylko na to, aby w realny sposób przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Green event jest zarówno dla pracowników, jak i potencjalnych Klientów dowodem na to, że dana firma troszczy się o nasze naturalne otoczenie i wyznaje wartości, które powinny być bliskie każdemu człowiekowi. Impreza w ekologicznym stylu pomaga zatem budować pozytywny wizerunek firmy.

Green event – propozycje imprez i atrakcji

Eko piknik

Impreza czy koncert na świeżym powietrzu, podczas którego serwujemy głównie owoce i warzywa oraz urozmaicamy gościom czas za pomocą ruchowych atrakcji (np. rozgrywki w minigolfa), to najprostszy sposób na to, aby zorganizować udany green event. Pamiętajmy o starannym wyborze miejsca na taki eko piknik – dobrze, aby odbył się on poza miastem, w miejscu położonym blisko lasu, jeziora czy innych, naturalnych obiektów.

Impreza pod znakiem zdrowej kuchni

Ogromną popularną ostatnimi czasy cieszy się live cooking – przygotowywanie potraw na oczach gości zaproszonych na imprezę. Takie rozwiązania pozwala zaproszonym obserwować proces przygotowywania potrawy i zyskać pewność, że to, co niebawem znajdzie się na ich talerzach, zostało wykonane z naturalnych składników. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby podczas tego rodzaju eventu zaangażować samych gości w proces gotowania, tym samym dostarczając zaproszonym dodatkowych rozrywek.

Chcesz zorganizować green event?
Zadzwoń
501 044 852

Ekologiczna strefa kreatywnego myślenia

Inną propozycją imprezy wpisującej się w trend eko mogą być rozmaite warsztaty kreatywnego, a zarazem ekologicznego myślenia. Podczas takich zajęć grupy pracowników mogą tworzyć rozmaite dzieła: ubrania z naturalnych materiałów, kartki z szarego papieru, różnego typu ozdoby wykorzystujące surowce takie jak makulatura czy tkaniny. Tego rodzaju zajęcia świetnie wpiszą się w ideę teambuildingu. Pozwolą poszczególnym zespołom wypracować nowe rozwiązania organizacyjne, jakich wymaga praca ze specyficznym typem materiałów, o charakterze odmiennym niż ten biurowy.

Jak zorganizować green event?

Aby green event okazał się udaną imprezą, musi zostać przygotowany nie tylko starannie, ale także tak, by wpasowywać się w założenia i charakter działalności danej firmy. W przypadku tego typu imprezy należy także przyłożyć się do wyboru miejsca imprezy czy atrakcji wpisujących się w trendy eko. Aby mieć pewność, że green event zostanie zorganizowany tak, aby firma zyskała realne korzyści, warto powierzyć jego przygotowanie profesjonalnej agencji eventowej. Dzięki temu zyskamy pewność, że impreza przyniesie pozytywny efekt w postaci poprawienia wizerunku naszej firmy w oczach zarówno pracowników, jak i potencjalnych Klientów.