BLOG

5 pomysłów na wyjątkową imprezę integracyjną

Jak zorganizować imprezę integracyjną, która zadowoli całą załogę? Wybrać stonowaną zabawę czy ekstremalne rozrywki? Jak zrealizować po godzinach założenia team buildingu i stworzyć zgrany, efektywny zespół? W odpowiedzi na te pytania pomoże Ci nasz tekst. Przeczytaj, jaką formę może mieć impreza integracyjna i wybierz propozycję, która najbardziej pasuje do Twojej firmy i pracowników.

5-pomyslow-impreza-integracyjna

Impreza w stylu Las Vegas

Nie bez powodu spora część pracodawców zamiast klasycznego spotkania integracyjnego wybiera zorganizowanie imprezy tematycznej. W oderwaniu od obowiązków pomaga wtedy nie tylko luźniejsza atmosfera, ale także zmiana wystroju pomieszczenia czy konwencji dotyczących stroju i zachowania. Impreza może mieć rozmaitą tematykę, jednak jedną z ciekawszych propozycji jest noc w stylu Las Vegas. Atmosfera bogactwa i splendoru, adrenalina towarzysząca rozgrywkom w pokera czy rosyjską ruletkę, klimatyczna muzyka czy nastrojowy wystrój przypominający wnętrze kasyna pozwoli pracownikom przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość.

Turniej minigolfa

Integracja z nutką rywalizacji? Czemu nie! Takie połączenie gwarantuje niezapomniane przeżycia – emocje podczas walki o punkty, radość z samej rozgrywki czy triumf po wygranej. Turniej minigolfa to świetny pomysł, jeśli chcemy urozmaicić i ożywić imprezę firmową. Sport jest na tyle prosty, że w rywalizacje mogą zaangażować się osoby w każdym wieku oraz ci, którzy nie mają pojęcia o jakichkolwiek zasadach gry – podczas turnieju minigolfa nikt nie pozostanie biernym obserwatorem. Niewątpliwą zaletą imprezy integracyjnej w takiej formie jest to, że zajmowane stanowisko czy hierarchia pracownicza nie mają tutaj żadnego znaczenia. Te same reguły obowiązują wszystkich – czy to ,,szarych” pracowników, czy też osoby z kadry kierowniczej. Z trafieniem do dołka każdy musi zmierzyć się sam, a tablica wyników nie uwzględnia firmowych zależności.

Gra miejska

To ciekawa forma integracji, która łączy w sobie elementy imprezy tematycznej i rywalizacji sportowej. Pracownicy zostają podzieleni na kilka grupek i, najczęściej kierowani mapą, w plenerze realizują rozmaite zadania, które zbliżają ich do określonego celu. Taka forma zabawy sprzyja budowaniu więzi wśród członków poszczególnych zespołów, uczy współpracy i pozwala wypracować model działania w grupie. Jest to zatem połączenie przyjemnego z pożytecznym: zabawy na świeżym powietrzu i nauki kooperacji. Gra miejska może zostać zorganizowana w dowolnej lokalizacji – mogą być to uliczki miasta czy specjalnie zaaranżowany plener.

Silent party

Jednym z problemów towarzyszących organizacji imprezy integracyjnej jest dobór muzyki. Przy których utworach będą bawić się zarówno starsi, jak i młodsi? Jakie piosenki zachęcą niezdecydowanych do wyjścia na parkiet? Aby pogodzić różne gusta muzyczne, warto przemyśleć zorganizowanie… silent party. Podczas takiej imprezy każdy z uczestników otrzymuje bezprzewodowe słuchawki i ma możliwość wyboru spośród kilku zróżnicowanych muzycznie kanałów. I tak, tańcząc obok siebie, starsi mogą bawić się do hitów lat 70., zaś młodsi do muzyki elektronicznej. Silent party jest również warte rozważenia, jeśli chcemy zorganizować imprezę z muzyką w lokalizacji, gdzie wieczorny hałas może skończyć się wizytą policji.

Impreza survivalowa

To opcja, która spodoba się pracownikom lubiącym adrenalinę. Może mieć formę popularnego paintballa, biegów przełajowych czy off roadu (samochodowej przeprawy po nieutwardzonych drogach). Survival musi mieć miejsce w plenerze, poza miastem – jego zasadą jest sprawdzenie się w warunkach, gdzie dostęp do wszelkich udogodnień cywilizacyjnych jest ograniczony. Wiele firm wybiera również na miejsce spotkania dla pracowników… poligon. W planie takiej imprezy mogą znaleźć się nie tylko rozrywki wymagające wysiłku fizycznego (przeprawa przez tor przeszkód, gry terenowe oparte na autorskim scenariuszu), ale także jazda opancerzonymi pojazdami, pokazy pirotechniczne, a nawet – szkolenie z obsługi wykrywacza metali czy innego, niecodziennego sprzętu.

Idealna impreza firmowa? Wyjątkowa i… przemyślana

Imprezy firmowe już dawno temu przestały mieć formę krępujących, nudnych spotkań – dziś pracodawcy prześcigają się w wymyślaniu kolejnych atrakcji dla swoich pracowników. Zabawy tematyczne, plenerowe, taneczne czy sportowe – możliwości jest bardzo dużo. Ważne, żeby impreza integracyjna była nie tylko oryginalna, ale także – dostosowana do oczekiwań i temperamentu osób tworzących firmę.

Ciekawi Cię, jak wyglądają imprezy integracyjne w trakcie pandemii? Sprawdź nasz artykuł o tym, jak zorganizować bezpieczną imprezę integracyjną w dobie COVID-19!