BLOG

Atrakcyjna integracja zespołowa – wzmocnij więzi wśród pracowników

Wyjazdy i spotkania integracyjne zbierają ostatnio coraz szersze grono fanów. Ze względu na niestandardową sytuację część z nich przeniesiono do sieci. Wycieczki i rajdy survivalowe zostały zastąpione wspólnym pieczeniem ciasteczek, rozwiązywaniem zagadek czy nauką niestandardowych umiejętności. Ponadto coraz częściej widuje się wspólne webinary, które wzbogacają wiedzę poprzez zabawę. Warto jednak pamiętać, że ciekawa integracja to nie tylko pole do popisu, atrakcje powinniśmy dobierać zgodnie z gustem i charakterem pracowników. W poniższym poradniku przedstawiamy kilka pomysłów na integracje zespołu, które wzmocnią więzi i zmotywują do wspólnego działania. Zapraszamy do czytania!

Atrakcyjna integracja zespołowa

 

W artykule dowiesz się:

Czym zachęcić pracowników do integracji zespołowej?

Najlepszym sposobem na zachęcenie pracowników do integracji, jest zorganizowanie ciekawego spotkania. Brzmi banalnie, jednak jest niebywale skomplikowanym zadaniem. Szczególnie kiedy każdy z pracowników interesuje się czymś innym, a także inaczej spędza czas wolny. Warto pamiętać, że wyłowienie tego nietypowego punktu wspólnego możemy pozostawić specjalistom, którzy organizacją imprez firmowych zajmują się zawodowo.

Dlaczego więzi wśród pracowników są takie ważne?

Wielokrotnie przeprowadzano różne badania zadowolenia pracowników. Za każdy razem okazywało się, że wypłata nie jest głównym czynnikiem motywującym. Podobnie ważna jest dobra atmosfera w miejscu pracy, na którą z kolei wpływają relacje ze współpracownikami i szefem, a także równe traktowanie – niezależnie od pełnionego stanowiska.

 

Zdaniem eksperta

Dobrze przygotowana integracja zespołowa sprawia, że zanikają codzienne bariery, dzięki czemu kontaktujemy się ze sobą o wiele swobodniej. Daje to możliwość lepszego poznania się, niezależnie od różnic w wieku czy zainteresowaniach. Ponadto odpowiednio wybrana rozrywka pozwala wykorzystać mocne strony członków drużyny, dzięki czemu każdy poczuje się doceniony – mówi Szymon Mosiołek z TwójEvent

 

Do czego można wykorzystać integrację zespołową?

Integracja zespołowa nie musi być jedynie pustą zabawą. Może także poskutkować zwiększeniem efektywności lub kwalifikacji pracowników. Ponadto integracja poprawia komunikację i buduje lojalność. Dzięki niej pracownicy nie zastanawiają się nad zmianą stanowiska i lepiej rozumieją potrzeby innych członków zespołu. Warto wiedzieć, że zmiana otoczenia oraz relaks świetnie wpływają na kreatywne myślenie. Kto wie, może podczas wyjazdu integracyjnego lub imprezy firmowej zupełnie przypadkiem narodzi się pomysł na nowy projekt?

Jeśli nie czujemy się na siłach, aby wybrać odpowiedni typ zabawy, warto zapytać specjalistów, którzy wskażą odpowiednie miejsce na imprezę, a także trafnie dobiorą dodatkowe atrakcje.

Jak zorganizować imprezę integracyjną w Krakowie lub innym dużym mieście?

Miejsce nie ma wpływu na jakość imprezy integracyjnej, jednak nie da się ukryć, że duże miasto oferuje o wiele więcej atrakcji. Bez problemu znajdziemy paintball, park wodny, bar z wygodnymi kanapami lub escape room. Możemy również pomyśleć nad organizacją małej imprezy, na którą wynajmiemy fotobudkę. Uczestnicy zabawy na pewno chętnie skorzystają z tego typu atrakcji. Jeśli planujemy zaskoczyć pracowników w biurze, to możemy skorzystać z usług oświetlania imprez w Krakowie i na jeden wieczór zamienić miejsce pracy w dyskotekę.

Nie masz pomysłów na imprezę integracyjną? Rzuć okiem na nasze propozycje: 5 pomysłów na wyjątkową imprezę integracyjną.

Integracja zespołowa to szybka adaptacja nowych pracowników

Nowi pracownicy zazwyczaj powoli wtapiają się w szeregi firmy. Badania mówią o 3 miesiącach, jednak w mniej korzystnych warunkach okres zapoznawania się może być o wiele dłuższy. Przyczynia się do tego nie tylko nieśmiałość, ale również etykieta i duża ilość szkoleń, które zazwyczaj skutecznie odciągają od rozmów „przy kawie”. Integracja jest świetną okazją do poznania współpracowników, a także do nawiązania koleżeńskich relacji.

Jeśli zależy nam na jak największej ilości interakcji, to wybierzmy taki sposób spędzania wolnego czasu, który zachęci pracowników do otwartych rozmów. Do tego celu świetnie nadają się wszelkie gry zespołowe.

Czy impreza integracyjna online jest tak samo skuteczna?

Niektóre sytuacje skłaniają nas do przeniesienia imprezy integracyjnej do sieci. Niestety panuje przekonanie, że komunikacja online jest mniej skuteczna względem tej „face to face”. Warto zaryzykować i przekonać się, że niezależnie od sytuacji, jesteśmy w stanie zorganizować spotkanie, z którego skorzystają wszyscy pracownicy. Do tego celu świetnie nadaje się streaming imprez i eventów, który pozwoli wszystkim uczestnikom poczuć się tak, jakby byli na miejscu.

 

Zorganizuj integrację w firmie szybko i bez problemów!
Postaw na profesjonalistów z doświadczeniem. Skontaktuj się z nami!
501 044 852